Поради з енергоефективності взимку від ДТЕК Одеські електромережі
Кожен житловий будинок проєктується та споруджується із врахуванням тих комунікацій та ресурсів, які будуть необхідні для комфортного життя його майбутніх мешканців. У тому числі береться до уваги вид опалення, обсяг необхідної електроенергії і його відповідність параметрам електромереж, які розраховані на певну потужність. Якщо навантаження перевищує норми, то це може стати причиною аварій в електромережах — як внутрішньобудинкових, так і зовнішніх, що живлять цілі будинки та квартали.
«ДТЕК — надійна та відповідальна компанія. Ми готуємо електричні мережі до зимового періоду та проводимо роботи для їх модернізації. Однак, взимку, через одночасне ввімкнення великої кількості електроприладів, відбувається перенавантаження мережі та це збільшує ризик вимкнення світла. Щоб цього не сталося, рекомендуємо не використовувати енергомістке обладнання одночасно або збільшити договірну потужність, якщо в цьому є потреба», — зазначив Олександр Фоменко, генеральний директор ДТЕК Одеські електромережі.
При одночасному ввімкненні електроприладів (електроопалювальне устаткування, водонагрівачі, кондиціонери, мікрохвильові печі, електрочайники та ін.) необхідна потужність для їх роботи зростає в десятки разів. Електромережі, що не розраховані на такі навантаження, працюють в аварійному режимі, а це призводить до масових відключень електроенергії в багатоквартирних будинках.
Через надмірну перевантаженість не витримують і горять кабелі та електропроводи, відключаються автоматичні вимикачі в щитках, захист на підстанціях, пошкоджуються прилади обліку електроенергії тощо.
Фахівці ДТЕК Одеські електромережі підготували для своїх клієнтів топ-5 порад з енергоефективності, щоб уникнути перевантаження в мережі:
-
При покупці побутових електроприладів вибирайте енергоефективні пристрої. Як правило, потужність приладу вказана виробником — чим менше, тим краще. Особливу увагу варто приділяти енерговитратним пристроям: конвекторам, електропечам, холодильникам, бойлерам, електрочайникам та праскам.
-
Розподіляйте навантаження. Включайте найбільш потужні прилади по черзі. Особливо це важливо для будинків, які побудовані до 2000 року. Вони, як правило, не розраховані на високі навантаження в мережі.
-
Намагайтеся уникати пікових годин навантажень. Зазвичай це час з 7:00 до 11:00 та з 20:00 до 22:00. На ці години припадає пік навантаження на мережі, як в окремо взятій квартирі, так і в районі.
-
Перейдіть на нічний режим енергоспоживання. За можливості використовуйте опалювальні прилади, посудомийні машини і пральні машини в нічні години. Це дозволить уникнути аварійних сплесків навантаження.
-
Потрібно мати контакти електрика, адже якщо проблема з електропостачанням виникне в межах будинку, то це питання має вирішувати відповідальний за внутрішньобудинкову мережу:
- балансоутримувач чи управитель вашого будинку (ОСББ, управлінська компанія, тощо) — у квартирі;
- власник житла — у приватному будинку;
У разі відключення світла через перевантаження, вимкніть усі потужні прилади й увімкніть «автоматичний вимикач».
Якщо ж є необхідність збільшити договірну потужність для вашого будинку чи квартири — зверніться з переліком необхідних документів до Центру обслуговування клієнтів ДТЕК Одеські електромережі за місцем проживання або подайте заяву онлайн на сайті компанії.