ТОП-5 порад з енергоефективності взимку від ДТЕК Київські регіональні електромережі
Кожен житловий будинок проєктується, споруджується із врахуванням певних розрахункових величин, у тому числі береться до уваги вид опалення, враховуються конкретні параметри електромереж, які розраховані на певну потужність. Якщо навантаження перевищує норми, можливі проблеми та аварії в електромережах — як внутрішньобудинкових, так і зовнішніх, що живлять цілі будинки та квартали. При одночасному ввімкненні енергоємних електроприладів (електроопалювальне устаткування, водонагрівачі, кондиціонери, мікрохвильові пічки, електрочайники та ін.) необхідна потужність для їх роботи зростає в десятки разів. Електромережі, що не розраховані на такі навантаження, працюють в аварійному режимі, а це призводить до масових вимкнень електроенергії. Через надмірну перевантаженість не витримують і горять кабелі та електропроводи, відключаються автоматичні вимикачі в щитках, розташованих на сходових клітках, вимикається захист на підстанціях, пошкоджуються прилади обліку електроенергії, горять освітлювальні пристрої. За таких обставин погіршується якість електричної енергії, знижується рівень напруги в електромережі. Причому, погіршення якості напруги відбувається не тільки у клієнта, який вмикає потужні електроприлади, а й у його сусідів та навіть у цілих районах.
«Взимку традиційно підвищується попит на електроспоживання в домівках наших клієнтів та через надмірне навантаження на мережі підвищується і їх аварійність. Ми завчасно посилюємо мережі та проводимо роботи для їх модернізації. Однак, взимку через одночасне ввімкнення енергоємних приладів — мережі перевантажуються і це збільшує ризик виникнення аварії. Пов’язано це з тим, що мешканці населених пунктів перевищують свою договірну потужність і використовують енергоємне обладнання одночасно понад допустиму пропускну здатність електромереж, тому ми радимо раціонально підходити до електроспоживання або збільшити вашу договірну потужність, як що в цьому є потреба», — зазначив генеральний директор ДТЕК Київські регіональні електромережі Віталій Шайда.
Фахівці ДТЕК Київські регіональні електромережі дбають про комфорт клієнтів та підготували топ-5 порад з енергоефективності, щоб уникнути перевантаження в мережі:
1) При покупці побутових електроприладів вибирайте енергоефективні пристрої. Як правило, споживана потужність приладу вказана виробником — чим менше, тим краще. Особливу увагу варто приділяти енерговитратним пристроям: конвекторам, електропечам, холодильникам, бойлерам, електрочайникам та праскам;
2) Розподіляйте навантаження. Включайте найбільш енергоємні прилади по черзі. Особливо це важливо для будинків, які побудовані до 2000 року. Внутрішньобудинкові мережі цих будинків, як правило, не розраховані на високі навантаження в мережі;
3) Намагайтеся уникати пікових годин навантажень. Зазвичай це час з 7:00 до 11:00 та з 20:00 до 22:00. У ці години доводиться пік одночасного навантаження на мережі та перевищення, як в окремо взятій квартирі, так і в районі;
4) Перейдіть на нічний режим енергоспоживання. За можливості використовуйте опалювальні прилади, посудомийні машини та пральні машини в нічні години. Це дозволить уникнути аварійних сплесків навантаження і заощадити до 50% на «нічному» тарифі;
5) Майте контакти електрика, адже якщо проблема у межах будинку, це питання має вирішувати відповідальний за внутрішньобудинкову мережу:
— балансоутримувач чи управитель вашого будинку (ОСББ, управлінська компанія, тощо) — у квартирі;
— власник житла — у приватному будинку;
У разі відключення світла через перевантаження: вимкніть усі енерговитратні прилади й ввімкніть «автомат». Якщо продовжує вибивати світло, необхідно звернутися до електрика. Не намагайтеся здійснити ремонт самостійно, це небезпечно!
Якщо ж є необхідність збільшити договірну потужність для вашого будинку чи квартири — зверніться з переліком необхідних документів до ЦОК ДТЕК Київські регіональні електромережі за місцем проживання або подайте заяву онлайн на сайті компанії.
Як повідомлялося раніше, у 2020 році ДТЕК Київські регіональні електромережі інвестує понад 342 млн гривень в модернізацію, реконструкцію підстанцій та мереж. Завдяки цьому енергетики забезпечать надійне та безперебійне електропостачання понад мільйону побутовим і бізнес-клієнтам в Київській області. Крім того, компанія інвестує майже 50 млн грн в забезпечення своїх клієнтів надійним електропостачання в осінньо-зимовий період 2020/21.