some-alt
Головна Новини Прес-релізи У Києві з'явилася скульптура #Лелеченьки – перша колаборація ДТЕК і сучасного українського мистецтва

У Києві з'явилася скульптура #Лелеченьки – перша колаборація ДТЕК і сучасного українського мистецтва

9 жовтня в Києві відбулося відкриття скульптури #Лелеченьки – колаборації ДТЕК Мережі та сучасного українського художника Леся Панчишина. Скульптура – частина еколого-просвітницького проєкту компанії ДТЕК Мережі #Лелеченьки. Його місія – привернути увагу до необхідності захисту птахів і популяризувати цілі сталого розвитку Глобального договору ООН в українському суспільстві в цілому.
У Києві з'явилася скульптура #Лелеченьки – перша колаборація ДТЕК і сучасного українського мистецтва

Скульптуру #Лелеченьки встановили на одній з центральних алей паркової зони Національного експоцентру ВДНГ, біля павільйону №5. Вона символізує не тільки проєкт компанії по захисту птахів, а й звертається до образу лелеки важливого для українців символу будинку, сім'ї та благополуччя.

Автором скульптури #Лелеченьки став молодий український художник і скульптор Лесь Панчишин. Скульптура виконана в напрямку contemporary art*. Біля неї також встановлена табличка з QR-кодом, за допомогою якого кожен гість ВДНГ може дізнатися про програму орнітологічної безпеки, реалізованої ДТЕК Мережі.

«ДТЕК трансформує бізнес відповідно до Нової стратегією 2030, заснованої на принципах ESG, цінностях і відповідальності бізнесу за прогрес в досягненні цілей сталого розвитку Глобального договору ООН. ДТЕК Мережі сучасний бізнес, який орієнтується у своїй діяльності не тільки на досягненні бізнес-цілей, а й робить внесок у вирішення важливих для суспільства проблем. За 8 років наші фахівці перенесли на платформи 250 гнізд лелек. За підрахунками екологів, ми допомогли зберегти понад 5 000 особин цього птаха, розповів генеральний директор ДТЕК Мережі Іван Гелюх. У 2021 році ми масштабували наші зусилля і встановлюємо 122 платформи в рамках еколого-просвітницького проєкту #Лелеченьки».

Скульптура є частиною великого еколого-просвітницького проєкту #Лелеченьки. Він включає: установку найбільшої в Україні кількості птахозахистних платформ протягом одного місяця, еколого-просвітницький проєкт для дітей, медіа-проєкт та безпосередньо створення артоб'єктів скульптур #Лелеченьки.

«Мова мистецтва  це універсальна мова, що здатна об'єднувати людей навколо спільних цілей і смислів. Саме тому ми вирішили розповісти історію захисту лелек, використовуючи цю мову. У жовтні скульптури #Лелеченьки з'явилися в центральних парках Києва та Одеси. Вони допоможуть звернути увагу людей на те, що кожен може зробити внесок у збереження живої природи», прокоментувала керівник департаменту комунікацій ДТЕК Мережі Діана Кладова.

«Завдяки мистецтву людство знає свою історію. Я радий, що в колаборації з бізнесом ДТЕК я отримав можливість написати свою сторінку для історії та звернути увагу людей на важливість сталого розвитку. Який світ дістанеться нашим дітям залежить від кожного з нас», вважає автор скульптури Лесь Панчишин.

Як повідомлялося раніше, дії компанії по установці платформ відповідають меті Глобального договору ООН №15 збереження біорізноманіття. Протягом вересня в Дніпропетровській, Київській і Одеській областях співробітники ДТЕК, лідери думок і клієнти компанії встановлювали платформи, які захищають гнізда лелек від сповзання на лінії електропередачі, обриву проводів і загибелі птахів через ураження струмом. Таким чином, компанія запобігає загибелі птахів і виникненню аварій.

Під час еколого-просвітницького проєкту 40 школярів з різних областей України влітку разом з енергетиками та екологами ДТЕК Мережі спостерігали за лелеками. На підставі своїх досліджень юні екологи підготували відеоролики, які публікувалися в соціальних мережах. Освітній проєкт для дітей крок компанії до формування нової культури мислення і розуміння сталого розвитку у молодого покоління українців.

Довідково:

* Сontemporary art сучасне мистецтво, що походить від модернізму. Містить більший спектр технік, обумовлений як розвитком технологій, так і пізнанням людиною власного тіла і свого місця у світі.