Внесок у сталий розвиток: ДТЕК Донецькі електромережі встановив 377 птахозахисних конструкцій у Донецькій області
Захист біорізноманіття — один із пріоритетів у роботі ДТЕК Донецькі електромережі. Компанія, починаючи з 2013 року, дбає про збереження птахів та з кожним роком масштабує програму орнітологічної безпеки.
«Ми прагнемо поєднувати досягнення цілей бізнесу з конкретним внеском у захист та збереження навколишнього середовища та біорізноманіття. Це відповідає стратегії ДТЕК 2030, заснованої на принципах ESG, цінностях та відповідальності бізнесу за прогрес у досягненні Цілей сталого розвитку Глобального Договору ООН. А саме цілі № 15 — „Збереження екосистем суші“. За 2021 рік ми допомогли зберегти понад 240 птахів», — розповів генеральний директор ДТЕК Донецькі електромережі Олексій Дегтярьов.
Для захисту птахів спеціалісти компанії встановлюють на електроопорах платформи для гнізд лелек. У 2021 році у рамках наймасштабнішого в Україні еколого-просвітницького проєкту ДТЕК Мережі #Лелеченьки встановили чотири платформи у Покровському та Краматорському районах. За останні шість років у Донецькій області встановили 19 платформ для гнізд лелек.
Для захисту птахів від зіткнення з електромережами та ураження струмом ДТЕК Донецькі електромережі встановлює на лініях електропередачі птахозахисні пристрої — світловідбиваючі маркери та спеціальні кожухи-ковпаки з ізолюючого матеріалу. У 2021 році енергетики встановили 343 такі пристрої. Починаючи з 2013 року в Донецькій області, у тому числі на території національного природного парку «Меотида» у Приазов’ї, встановлено 463 захисні пристрої.
Також фахівці компанії у співпраці з орнітологами парку «Меотида» виготовили та встановили 30 штучних гніздівель для сокола-кобчика.
Спеціальні конструкції дозволяють не тільки вберегти від загибелі рідкісних птахів, що зникають, але й убезпечити лінії електропередачі від аварій, а клієнтів компанії — від відключень електроенергії.
У 2022 році ДТЕК Донецькі електромережі продовжить програму орнітологічної безпеки: встановить 415 світловідбиваючих маркерів, спеціальних захисних пристроїв, продовжить моніторинг платформ для гнізд лелек, реалізує інші ініціативи із захисту біорізноманіття.
Довідково:
*Бернська Конвенція про охорону дикої флори та фауни та природних середовищ існування в Європі набула чинності 1 січня 1982 року і з того часу до неї приєдналася 51 сторона, включаючи Європейський Союз. Україна приєдналася до Бернської конвенції у 1996 році. Бернська Конвенція — головний природоохоронний закон Європи. На її основі ґрунтуються всі інші природоохоронні конвенції, природоохоронне законодавство більшості європейських країн та природоохоронні директиви Європейського Союзу.