Внесок у сталий розвиток: ДТЕК встановив 773 птахозахисні конструкції у Дніпропетровській області
У 2021 році ДТЕК Дніпровські електромережі встановив 716 спеціальних птахозахисних маркерів та кожухів на електролініях, щоб убезпечити птахів від ураження струмом, 20 спеціальних платформ для гнізд лелек та 37 штучних гніздувань для хижих птахів — сов-сплюшок та сокола-чеглока. Цьому сприяла участь компанії в масштабному еколого-просвітницькому проєкті #Лелеченьки та активна допомога клієнтів у виявленні гнізд, які потребують перенесення на захисні платформи. Ці ініціативи бізнесу дозволили вберегти понад 320 птахів від загибелі, у тому числі тих, що перебувають під захистом Бернської Конвенції* та Червоної книги України.
Захист біорізноманіття — один із пріоритетів у роботі ДТЕК Дніпровські електромережі. Компанія з 2013 року дбає про збереження птахів та з кожним роком масштабує програму орнітологічної безпеки у Дніпропетровській області.
«ДТЕК трансформує бізнес відповідно до Нової стратегії 2030, заснованої на принципах ESG, цінностях та відповідальності бізнесу за прогрес у досягненні цілей сталого розвитку Глобального договору ООН. А саме цілі № 15 — „Збереження екосистем суші“. У 2021 році ми встановили понад 700 світловідбиваючих маркерів, які роблять лінії електропередач видимими для птахів у польоті та запобігають їх зіткненню з проводами. В рамках проєкту #Лелеченьки встановили на електроопорах 20 платформ для гнізд лелек. Усього по області таких гнізд — вже понад 180. А птахозахисних маркерів та кожухів на лініях — 2,5 тисячі. За підрахунками екологів, наші природоохоронні ініціативи вже допомогли зберегти понад 3700 птахів. Це наш внесок у захист птахів та збереження біорізноманіття України», — наголосив генеральний директор ДТЕК Дніпровські електромережі Андрій Терещук.
Штучні платформи для гнізд — це міцні кошики із металевих прутів. Вони кріпляться до електроопори вище рівня електричних проводів. Така конструкція не дає гнізду сповзти на лінії та захищає його від руйнування, птахів — від ураження струмом, лінії — від коротких замикань та позапланових відключень, а клієнтів — від аварійного відключення електроенергії.
Крім того, минулого року енергетики встановили 2 нових гнізда для соколів-чеглоків та 35 штучних гніздувань для сов-сплюшок — рідкісного виду сови, що перебуває під захистом Бернської Конвенції. Нові гніздування для сов облаштовували за рекомендаціями орнітологів — у лісосмугах між Кривим Рогом та Софіївкою (Червоне, Новопілля, водосховище Південне та інших).
У 2022 році компанія продовжить робити внесок у сталий розвиток області та встановить не менше 10 платформ для гнізд лелек, а також 950 птахозахисних пристроїв на електролініях.
Довідково:
* Бернська Конвенція про охорону дикої флори та фауни та природних середовищ існування в Європі набула чинності 1 січня 1982 року і з того часу до неї приєдналася 51 сторона, включаючи Європейський Союз. Україна приєдналася до Бернської конвенції у 1996 році. Бернська Конвенція — головний природоохоронний закон Європи. На її основі ґрунтуються всі інші природоохоронні конвенції, природоохоронне законодавство більшості європейських країн та природоохоронні директиви Європейського Союзу.