Як правильно фіксувати покази лічильників? Пояснює ДТЕК Київські регіональні електромережі
Покази необхідно передавати в останні два дні поточного місяця і не пізніше 3-го числа нового. Це дозволить сформувати точні обсяги споживання за календарний місяць, а постачальнику — рахунки за спожиту електроенергію. Але для цього потрібно правильно зафіксувати дані лічильника, щоб не зробити помилку під час передачі показів.
При передачі даних з однозонного лічильника потрібно вказувати ціле число до коми.
На дисплеї двозонних приладів обліку дані відображаються послідовно: кількість використаної електроенергії, дата, час роботи приладу тощо. Щоб зняти покази, дочекайтеся появи потрібної інформації на табло або натискайте кнопку «введення» для перемикання даних. Передавати покази потрібно окремо для кожної зони.
У різних типів лічильника відображення зони має різні індекси:
- Для лічильника типу GAMA зона «день» на дисплеї буде відображатися з індексом «1.5.8.2» або «1.8.2», а зона «ніч» — «1.5.8.1» або «1.8.1»;
- Прилад типу NiK: «день» — «1.8.2» або «1.5.8.2», Т2, «ніч» — «1.8.3» або «1.5.8.1», Т1 або Т3;
- Якщо у вас лічильник типу NP або MTX, то зона «день» — «А2» або «1.8.2», Т2, а зона «ніч» — «А1» або «1.8.3», Т3;
Завдяки передачі показів окремо за зонами день/ніч можна економити на оплаті за електроенергію. Адже з 23:00 до 7:00 вартість електроенергії на 50% нижча порівняно з іншим періодом доби. Якщо ви ще не є власником двозонного лічильника, ви можете придбати його на сайті ДТЕК Київські регіональні електромережі.
Щоб передати покази швидко й зручно, достатньо зайти до нашого чат-боту: