Захист рідкісних птахів: ДТЕК Одеські електромережі встановив 50 штучних гніздівель для вухатих сов та совок
Совки — рідкісний вид сови, занесений до Червоної книги України. На території країни їх нараховується не більше 2-4 тисяч пар. Щороку ця чисельність стрімко знижується. Головний чинник — діяльність людини. Совки зникають через вирубку лісів та, як наслідок, брак місць для гніздування. Тому у 2021 році ДТЕК Мережі ініціював встановлення 150 штучних гніздівель для цього рідкісного виду птахів у Київській, Донецькій, Дніпропетровській та Одеській областях. ДТЕК Одеські електромережі підтримав цю ініціативу і власними зусиллями виготовив 50 нових штучних гніздівель для пташок.
«ДТЕК трансформує бізнес відповідно до Нової стратегії 2030 заснованої на принципах ESG, цінностях і відповідальності бізнесу за прогрес в досягненні цілей сталого розвитку Глобального договору ООН. ДТЕК Одеські електромережі підтримав ініціативу зі встановлення штучних гніздівель для рідкісного виду птахів, що відповідає цілі Сталого розвитку ГД ООН № 15 — збереження екосистем суші. Ми встановили 35 таких конструкцій на території національного природного парку „Тузловські лимани“ та 15 вздовж верхів’я Аджалицького лиману», — пояснив Олександр Фоменко, генеральний директор ДТЕК Одеські електромережі.
За словами очільника компанії, оператор системи розподілу й надалі буде підтримувати цю ініціативу, адже ДТЕК Одеські електромережі — сучасний бізнес, який орієнтується у своїй діяльності не лише на досягненні бізнес-цілей, а й робить внесок у збереження довкілля і живої природи заради майбутнього нашої країни.
Нагадаємо, у 2021 році ДТЕК Одеські електромережі встановив 60 захисних платформ для гнізд лелек в рамках проєкту #Лелеченьки. Також компанія встановила 179 спеціальних полімерних кожухів на лініях електропередачі вздовж Тилігульського лиману. До кінця року встановить ще 600 таких комплектів. Вони роблять мережі безпечними для птахів та вберігають їх від ризику ураження струмом, а клієнтів компанії — від аварійних відключень електроенергії через зіткнення птахів з електролініями.