90 мільйонів інвестицій: ДТЕК Київські електромережі модернізує підстанцію «Вулкан»

90 мільйонів інвестицій: ДТЕК Київські електромережі модернізує підстанцію «Вулкан»

Майже 90 млн грн упродовж двох років інвестує ДТЕК Київські електромережі у модернізацію підстанції «Вулкан». Відтак, на Лівому березі столиці з’явиться сучасний енергетичний вузол потужністю 80 МВА. Його обладнання буде на 60% ефективнішим за існуюче. В результаті зросте надійність електропостачання та будуть створені додаткові можливості для розвитку Дніпровського району Києва.

90 мільйонів інвестицій: ДТЕК Київські електромережі модернізує підстанцію «Вулкан»

На підстанції, замість двох морально та технічно застарілих силових трансформаторів потужністю 25 МВА кожен, встановлять нові потужністю 40 МВА кожен. За підрахунками спеціалістів ДТЕК Київські електромережі такі зміни дозволять підключити до живлення щонайменше дві тисячі сучасних квартир до 2022 року.

ДТЕК розвиває українську енергетику та інвестує у розвиток столиці. Реконструкція ПС «Вулкан» - це частина цієї роботи. Сьогодні обладнання підстанції забезпечує електрикою 545 приватних будинків, 244 багатоповерхівки, 13 шкіл та 21 дитячий садок.

«Після закінчення робіт, ми зможемо приєднати в півтора рази більше об’єктів. Це вкрай важливо для 300 тисяч киян, що мешкають у Дніпровському районі. Щорічно тут збільшується попит на електрику і ми його маємо задовольнити», - підкреслив Маріс Куніцкіс, генеральний директор ДТЕК Київські електромережі.

Окрім основного силового обладнання, оновлять й інші системи підстанції. Повністю замінять комірки розподільчих пристроїв напругою 10 кВ, замість масляних вимикачів встановлять сучасні вакуумні, маслонаповнені прохідні вводи 110 кВ замінять на сухі, прокладуть нові контрольні та силові кабелі.

Реконструюють і допоміжні системи електропідстанції: освітлення, пожежну та охоронну сигналізацію, вентиляцію, водопостачання, опалення тощо. Відтак «Вулкан» стане сучасним, екологічно безпечним та енергоефективним об’єктом, що зможе гарантувати надійне електропостачання сотням тисяч киян Дніпровського району Києва.

Реконструкція ПС «Вулкан» - частина інвестиційної програми ДТЕК Київські електромережі на 2019 рік. Роботи на підстанції розраховані на два роки. Загальний бюджет проекту за два роки складе 88 млн грн. Завершити реконструкцію планують у листопаді 2020 року.