some-alt
Головна Новини Прес-релізи До кінця року в Київській області запрацює 2 нові потужні підстанції

До кінця року в Київській області запрацює 2 нові потужні підстанції

До кінця року ДТЕК Київські регіональні електромережі планує запустити в роботу підстанцію 110/35/10 кВ «Козин» та підстанцію 110/10 «Гостомель». Після вводу в експлуатацію підстанцій більш надійне електропостачання отримають мешканці двох енергодефіцитних енерговузлів області — Ірпінського та Обухівського. Завершення будівництва та реконструкції стало можливим завдяки впровадженню стимулюючих інвестиції RAB-тарифів у 2021 році. Вони дозволили компанії збільшити інвестпрограму у 2021 році на 79% у порівнянні з 2020 р. Ці кошти спрямовують на модернізацію і розвиток енергетичної інфраструктури регіону відповідно до потреб його жителів.
До кінця року в Київській області запрацює 2 нові потужні підстанції

На завершальній стадії перебувають два масштабні проєкти — реконструкція підстанції 110/10 «Гостомель», яка завершена на 70% та будівництво підстанції 110/35/10 кВ «Козин», що завершене на 80%. Компанія планує включити у роботу ці об’єкти вже восени поточного року. За звітний період ДТЕК Київські регіональні електромережі інвестував у ці проєкти 84 млн грн. Загалом вартість будівництва підстанцій «Гостомель» та «Козин» складе 220 млн грн. Після завершення будівництва підстанції забезпечать клієнтів компанії додатковою потужністю, дозволять експлуатувати обладнання без перенавантаження, що підвищить якість та надійність енергопостачання клієнтам компанії у цих регіонах.

Крім того, у 2021 році компанія почала будівництво підстанції «Софіївка». Вона стане надійним джерелом живлення для мешканців Києво-Святошинського енерговузла, що активно розвивається. Планується завершити її будівництво у 2022 році. Загальна вартість проєкту складе 137 млн грн.

Збільшити об’єми коштів, що компанія інвестує у проєкти будівництва чи повної заміни енергообладнання стало можливим завдяки переходу компанії на стимулюючий інвестиції RAB-тариф. Він дозволив збільшити інвестиційну програму ДТЕК Київські регіональні електромережі на 79% у порівнянні 2020 роком — з 342 млн до 614 млн грн. Таким чином, в роботи з модернізації та реконструкції мереж та підстанцій у 2021 році ми витратимо 359 млн грн. Для порівняння у 2020 році ми мали змогу спрямувати на це тільки 250 млн грн.

23 червня 2026
Теплова енергетика ДТЕК Мережі створили Офіс цифрової трансформації
23 червня 2026
Теплова енергетика Ворог знову атакував енергооб’єкт ДТЕК Дніпровські електромережі
22 червня 2026
Теплова енергетика За тиждень ОСР ДТЕК Мережі повернули світло до понад 400 тисяч осель у столиці та двох областях
19 червня 2026
Теплова енергетика Ворог знову атакував енергооб’єкти Дніпропетровщини
18 червня 2026
Теплова енергетика На шляху до енергетики: 11 підлітків Благодійного фонду «Шанс на зміни» відвідали ДТЕК Київські електромережі
17 червня 2026
Теплова енергетика Енергетики ДТЕК Дніпровські електромережі заживили 139 населених пунктів Дніпропетровщини після атаки на енергооб’єкт
15 червня 2026
Теплова енергетика ДТЕК Київські електромережі повернув світло до усіх столичних осель після ворожого обстрілу
15 червня 2026
Теплова енергетика ОСР ДТЕК Мережі за тиждень повернули світло у понад 300 населених пунктів, знеструмлених обстрілами
15 червня 2026
Теплова енергетика ДТЕК повернув світло до 105 тисяч столичних осель після ворожого обстрілу
12 червня 2026
Теплова енергетика Плюс 824 енергонезалежних українців з початку року: як правильно підключити СЕС до мережі