some-alt
Головна Новини Прес-релізи ДТЕК Донецькі електромережі переходить на стимулююче тарифоутворення

ДТЕК Донецькі електромережі переходить на стимулююче тарифоутворення

9 грудня 2020 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ) затвердила перехід на стимулююче тарифоутворення з 1 січня 2021 року для ДТЕК Донецькі електромережі.

Стимулююче тарифоутворення — це нова, більш ефективна методика формування тарифів на розподіл електроенергії. У Донецькій області вона дозволить збільшити обсяг інвестицій в поліпшення якості електропостачання на 42% (138 млн грн) у порівнянні з 2020 роком. Таким чином інвестиційна програма* Донецької області у 2021 році складе 332 млн грн. Для порівняння, у 2020 році інвестиційна програма компанії, сформована за методикою «Витрати+» становить всього 193 млн грн.

Основний обсяг інвестицій буде спрямований на поліпшення якості електропостачання клієнтів відповідно до планових показників, які визначає держрегулятор НКРЕКУ: скорочення втрат електроенергії в електромережах і показника SAIDI (часу відключення електроенергії).

Згідно з вимогами НКРЕКУ, після 13 років роботи оператора системи розподілу в рамках стимулюючого тарифоутворення час відсутності електроенергії у клієнтів має скоротитися з поточних 1362 хв/рік до 150 хв/рік для міста і 300 хв/рік для сільської місцевості. А рівень втрат електроенергії в мережах скоротиться з 16,2% до 7,5%. Разом з тим, поліпшення вдалося б досягти швидше за умови впровадження стимулюючого тарифоутворення за європейською моделлю.

Одним з важливих напрямків для ДТЕК Донецькі електромережі є проєкти з впровадження технологій автоматизації та цифровізації. Вони націлені на те, щоб в довгостроковій перспективі трансформувати поточну інфраструктуру електричних мереж в Smart Grid, що відповідає потребам сучасної економіки та клієнтів.

Уже у 2021 році 15 млн грн буде використано для проєктів з розвитку автоматизованої системи диспетчерського управління, яка дозволяє в режимі реального часу відслідковувати технічний стан електрообладнання. Інвестування в розвиток автоматизованої системи диспетчерського управління допоможе більш оперативно відстежувати та усувати аварійні ситуації.

Крім того, компанія планує підвищувати якість обслуговування клієнтів коштом використання сучасних цифрових каналів і сервісів, як, наприклад, онлайн-портал, чат-бот, а також створювати нові канали, які дозволять зробити взаємодію клієнтів з компанією більш швидкою, простою і зручною.

23 червня 2026
Теплова енергетика ДТЕК Мережі створили Офіс цифрової трансформації
23 червня 2026
Теплова енергетика Ворог знову атакував енергооб’єкт ДТЕК Дніпровські електромережі
22 червня 2026
Теплова енергетика За тиждень ОСР ДТЕК Мережі повернули світло до понад 400 тисяч осель у столиці та двох областях
19 червня 2026
Теплова енергетика Ворог знову атакував енергооб’єкти Дніпропетровщини
18 червня 2026
Теплова енергетика На шляху до енергетики: 11 підлітків Благодійного фонду «Шанс на зміни» відвідали ДТЕК Київські електромережі
17 червня 2026
Теплова енергетика Енергетики ДТЕК Дніпровські електромережі заживили 139 населених пунктів Дніпропетровщини після атаки на енергооб’єкт
15 червня 2026
Теплова енергетика ДТЕК Київські електромережі повернув світло до усіх столичних осель після ворожого обстрілу
15 червня 2026
Теплова енергетика ОСР ДТЕК Мережі за тиждень повернули світло у понад 300 населених пунктів, знеструмлених обстрілами
15 червня 2026
Теплова енергетика ДТЕК повернув світло до 105 тисяч столичних осель після ворожого обстрілу
12 червня 2026
Теплова енергетика Плюс 824 енергонезалежних українців з початку року: як правильно підключити СЕС до мережі