ДТЕК Київські електромережі відмовився від масляних вимикачів

ДТЕК Київські електромережі відмовився від масляних вимикачів

ДТЕК Київські електромережі виводить із експлуатації застарілі великогабаритні масляні вимикачі. Замість них встановлює сучасні вакуумні. Тільки у 2019 році компанія змонтує 43 таких на підстанціях і високовольтних лініях 10 кВ та 35 кВ. Ці прилади більш надійні й безпечні для довкілля.

ДТЕК Київські електромережі відмовився від масляних вимикачів

«Компанія свідомо відмовилася від масляних вимикачів. Вони морально та технічно застарілі, мають обмежений ресурс служби, вимагають регулярних ремонтів та екологічно небезпечні. За останні 5 років у столиці не встановили жодного такого приладу. Використовуємо тільки вакуумні. Їх вже працює 3350 одиниць, а це приблизно 60% від загальної кількості такого обладнання», – зазначив Маріс Куніцкіс, генеральний директор ДТЕК Київські електромережі.

Одна з причин відмови від масляних вимикачів у тому, що до їх конструкції входять нафтопродукти. Потрапляючи в довкілля мастило може нанести шкоду навколишньому середовищу. Наприклад, один літр трансформаторного масла здатен забруднити 500 кубічних метрів води. Небезпека забруднення може виникати і для ґрунтів.

Один із головних принципів роботи ДТЕК – збереження та захист довкілля. Компанія інвестує у модернізацію традиційної енергетики та запроваджує на підприємствах сучасні екологічні рішення. Замість масляних ДТЕК Київські електромережі встановлює вакуумні вимикачі. Вони більш довговічні, надійні, економні, компактні, прості в ремонті, пожежо- та вибухобезпечні. Ці прилади не містять нафтопродуктів та інших небезпечних речовин. Вакуумні вимикачі фактично не несуть екологічних ризиків та «дружні» до навколишнього природного середовища.

Як повідомлялося раніше, ДТЕК Київські електромережі відмовився від використання люмінесцентних ламп. Усі 100% освітлювальних приладів, що містять ртуть, замінять екологічними світлодіодними лампами. За останні чотири роки в компанії вже замінили більш ніж шість з половиною тисяч люмінесцентних ламп. На повний «безртутний» режим ДТЕК Київські електромережі перейде до 2021 року.