some-alt
Головна Новини Прес-релізи ДТЕК Мережі розроблятиме концепцію електромереж Smart Grid Київщини спільно з найбільшими енергокомпаніями Європи

ДТЕК Мережі розроблятиме концепцію електромереж Smart Grid Київщини спільно з найбільшими енергокомпаніями Європи

На 50-му засіданні Асамблеї та Ради Директорів Асоціації операторів систем розподілу Європейського Союзу (E.DSO) ДТЕК Мережі презентував концепцію співпраці з E.DSO, в рамках 10-річного проекту з модернізації розподільчих мереж Київської області. Рада директорів підтримала плани ДТЕК Мережі та сприятиме компанії на шляху реалізації проекту.

У Брюсселі відбулося 50 засідання Асамблеї та Ради Директорів європейської асоціації операторів систем розподілу E.DSO. У заході взяли участь 37 представників із 25 різних ОСР Європи. Під час заходу Олександр Фоменко, генеральний директор ДТЕК Мережі, представив членам Асоціації концепцію співпраці з E.DSO, а також розповів про плани ДТЕК Мережі щодо розвитку енергетичної інфраструктури в Київський області шляхом будівництва «розумної» електромережі Smart Grid, яка здатна прискорити енергетичну трансформацію України. Серед ключових переваг інфраструктури «розумних» мереж Smart Grid можна виділити наступні:

  • стійкість інфраструктури мережі, яка продовжує працювати навіть у разі пошкодження або руйнування одного сегменту;
  • готовність до розвитку ВДЕ, розподіленої генерації, storage систем та зеленого енергопереходу;
  • якісно інший рівень послуг з електропостачання для клієнтів: середній час відключення електроенергії на рік зменшиться з 1 500 до 100 хв. на рік (SAIDI), а 100% клієнтів будуть забезпечені розумними лічильниками.

На першому етапі проекту ДТЕК Мережі розробить цифрову модель, яка буде першим в Україні діджитальним близнюком реальної розподільчої мережі (Digital Twin). Вона дозволить тестувати ефективність застосованих технічних рішень та інновацій ще на етапі планування. Такий підхід дозволить чітко прогнозувати ефекти від всіх технічних рішень та інвестицій, як, наприклад, заміни всіх повітряних ліній на кабельні, стійкіші до погодних умов та інших катаклізмів. Цифрова модель пілотного проєкту – енерговузла Ірпінь-Буча-Бородянка – буде готова вже цієї осені.

Рада директорів E.DSO підтримала плани відновлення та сприятиме Україні у побудові нової інфраструктури.  

«Ми розуміємо важливість та необхідність створення нового підходу до розвитку мережі в рамках процесу реконструкції України шляхом впровадження найкращих практик членів E.DSO. Серед основних завдань проекту – адаптація та впровадження стандартів ЄС у роботу української електричної інфраструктури. Тому ми готові підтримувати проект та сприяти обміну досвідом між членами E.DSO та українськими компаніями», - говорить Роберто Зангранді, генеральний секретар E.DSO.

Рада директорів ухвалила рішення про створення експертної групи, для обмінну знань та експертизи щодо відбудови зруйнованих мереж в Україні із залученням досвідчених експертів  з європейських ОСР-членів асоціації. Перший воркшоп експертної групи може пройти вже цієї осені у Польщі.

Коментуючи результати зустрічі, генеральний директор ДТЕК Мереж Олександр Фоменко сказав:

«ДТЕК Мережі створює систему електропостачання в Україні якісно іншого рівня. Вона потрібна для надійного і безпечного електропостачання громадянам та розвитку бізнесу. Сучасна «розумна» мережа буде побудована з урахуванням кращого європейського досвіду і саме для цього ми активно співпрацюємо з асоціацією європейських операторів систем розподілу E.DSO. Оновлена інфраструктура мереж створить умови для розвитку великих потужностей зеленої генерації, а також розподіленої генерації, зокрема, домашніх СЕС. Вона допоможе мінімізувати витрати мешканців на електроенергію за рахунок 100% покриття області розумними лічильниками та зниженню втрат в мережах. Розумні мережі – основа побудови нової української енергосистеми, енергонезалежності України та Європи. Я вдячний за підтримку членам E.DSO та впевнений, що разом ми зможемо побудувати краще майбутнє в Україні».

Десятирічний план ДТЕК Мережі передбачає повне оновлення електричної інфраструктури Київської області з інвестиціями у 2,4 млрд євро та трирічний пілотний проект в енерговузлі Ірпінь-Буча-Бородянка вартістю 145 млн євро. Мешканці Київської області отримають нову енергетичну інфраструктуру – ефективну та сучасну з безперебійним електропостачанням, значно нижчою аварійністю і вищою стійкістю до загроз. У результаті середній час відключення електроенергії на рік зменшиться з 1 500 до 100 хв (SAIDI), а технологічні втрати знизяться в 3 рази – з 14% до 5%, всі клієнтів отримають розумні лічильники, що сприятиме ощадливому споживанню та мінімізації витрат.

19 червня 2026
Теплова енергетика Ворог знову атакував енергооб’єкти Дніпропетровщини
18 червня 2026
Теплова енергетика На шляху до енергетики: 11 підлітків Благодійного фонду «Шанс на зміни» відвідали ДТЕК Київські електромережі
17 червня 2026
Теплова енергетика Енергетики ДТЕК Дніпровські електромережі заживили 139 населених пунктів Дніпропетровщини після атаки на енергооб’єкт
15 червня 2026
Теплова енергетика ДТЕК Київські електромережі повернув світло до усіх столичних осель після ворожого обстрілу
15 червня 2026
Теплова енергетика ОСР ДТЕК Мережі за тиждень повернули світло у понад 300 населених пунктів, знеструмлених обстрілами
15 червня 2026
Теплова енергетика ДТЕК повернув світло до 105 тисяч столичних осель після ворожого обстрілу
12 червня 2026
Теплова енергетика Плюс 824 енергонезалежних українців з початку року: як правильно підключити СЕС до мережі
10 червня 2026
Теплова енергетика Енергостійкість стає новим стандартом житла, – ДТЕК Мережі
09 червня 2026
Теплова енергетика За тиждень ОСР ДТЕК Мережі повернули світло до понад 360 тисяч осель у столиці та чотирьох областях
08 червня 2026
Теплова енергетика Ворог атакував 4 енергооб’єкти ДТЕК Дніпровські електромережі