some-alt
Головна Новини Прес-релізи ДТЕК Одеські електромережі передав на утилізацію майже 50 тонн промислових відходів

ДТЕК Одеські електромережі передав на утилізацію майже 50 тонн промислових відходів

ДТЕК Одеські електромережі протягом п’яти місяців 2021 року реалізував низку природоохоронних заходів: передав на утилізацію 49,5 тонн промислових відходів, побудував три екрановані майданчики для тимчасового зберігання відходів, замінив 21 одиницю старого маслонаповненого обладнання на нове та більш безпечне для екології. Захист навколишнього середовища — один із важливих напрямків діяльності оператора системи розподілу ДТЕК Одеські електромережі.
ДТЕК Одеські електромережі передав на утилізацію майже 50 тонн промислових відходів

«ДТЕК трансформує бізнес згідно з Новою стратегією 2030, заснованою на принципах ESG, цінностях і відповідальності бізнесу за прогрес у досягненні Цілей Сталого розвитку Глобального договору ООН. За 5 місяців 2021 року ДТЕК Одеські електромережі вже замінив 21 одиницю старого маслонаповненого обладнання (вимикачі, вводи, трансформатори) на безпечне для навколишнього середовища — вакуумне або з сухим діелектриком. Строк дієздатності такого обладнання більш тривалий і воно виключає загрозу забруднення навколишнього середовища нафтопродуктами», — розповів Олександр Фоменко, генеральний директор ДТЕК Одеські електромережі.

За словами очільника компанії, оператор системи розподілу сортує відходи виробництва на 40 видів. 70% зібраних відходів переробляють для вторинного використання. Таке поводження з відходами відповідає європейській моделі економіки замкненого циклу (циркулярній) і допомагає раціонально споживати природні ресурси. За 5 місяців 2021 року ДТЕК Одеські електромережі передав на утилізацію 49,5 тонн відходів та побудував три спеціальні екрановані майданчики для тимчасового зберігання відходів.

Нагадаємо, у 2020 році ДТЕК Одеські електромережі встановив 26 платформ для гнізд лелек, Найбільше у Миколаївському, Татарбунарському та Окнянському районах. Завдяки цій ініціативі тільки за минулий рік вдалося зберегти понад 500 птахів. До кінця 2021 року планується встановлення ще 60 таких платформ в Одеській області. Також минулого року компанія встановила 1340 спеціальних світловідбиваючих маркерів на високовольтній лінії 110 кВ «Аджалик-Сичавка». Ці заходи дозволять врятувати птахів від загибелі, убезпечити їх від зіткнення з високовольтними лініями під час міграції, уникнути аварій в мережах і замикання електроліній. До кінця 2021 року планується встановити ще 850 світловідбиваючих пристроїв.

Зазначимо, що в ДТЕК Одеські електромережі приділяють особливу увагу охороні праці та екологічності бізнесу. На підтвердження цього компанія успішно пройшла аудит та отримала сертифікати про відповідність міжнародним стандартам — ISO 45001:2018 та ISO 14001:2015.

23 червня 2026
Теплова енергетика ДТЕК Мережі створили Офіс цифрової трансформації
23 червня 2026
Теплова енергетика Ворог знову атакував енергооб’єкт ДТЕК Дніпровські електромережі
22 червня 2026
Теплова енергетика За тиждень ОСР ДТЕК Мережі повернули світло до понад 400 тисяч осель у столиці та двох областях
19 червня 2026
Теплова енергетика Ворог знову атакував енергооб’єкти Дніпропетровщини
18 червня 2026
Теплова енергетика На шляху до енергетики: 11 підлітків Благодійного фонду «Шанс на зміни» відвідали ДТЕК Київські електромережі
17 червня 2026
Теплова енергетика Енергетики ДТЕК Дніпровські електромережі заживили 139 населених пунктів Дніпропетровщини після атаки на енергооб’єкт
15 червня 2026
Теплова енергетика ДТЕК Київські електромережі повернув світло до усіх столичних осель після ворожого обстрілу
15 червня 2026
Теплова енергетика ОСР ДТЕК Мережі за тиждень повернули світло у понад 300 населених пунктів, знеструмлених обстрілами
15 червня 2026
Теплова енергетика ДТЕК повернув світло до 105 тисяч столичних осель після ворожого обстрілу
12 червня 2026
Теплова енергетика Плюс 824 енергонезалежних українців з початку року: як правильно підключити СЕС до мережі