some-alt
Головна Новини Прес-релізи ДТЕК Одеські електромережі повністю перепід’єднав майже 35 тисяч клієнтів до реконструйованої підстанції «Чумка»

ДТЕК Одеські електромережі повністю перепід’єднав майже 35 тисяч клієнтів до реконструйованої підстанції «Чумка»

ДТЕК Одеські електромережі завершив реконструкцію трансформаторної підстанції «Чумка». Енергетики перевели потужності на нове обладнання, яке підвищить якість електропостачання та зменшить час реагування на аварійні відключення. До підстанції вже підключено майже 35 тисяч клієнтів, які проживають в Ближніх Мельницях, Сахалинчику, на Молдованці (Воронцівці), а також в історичному центрі міста. До підстанції приєднані такі соціально важливі об’єкти, як головна насосна станція «Інфоксводоканал», будівлі Обласної державної адміністрації, Приморська райадміністрація, пологовий будинок, поліклініки, навчальні заклади, дитячі садочки тощо.
ДТЕК Одеські електромережі повністю перепід’єднав майже 35 тисяч клієнтів до реконструйованої підстанції «Чумка»

«ДТЕК — надійна та відповідальна компанія, яка діє в інтересах України. Ми завершили реконструкцію трансформаторної підстанції „Чумка“, яку розпочали у 2017 році. Інвестиції в реконструкцію склали 456 мільйонів гривень. Відреконструйована підстанція надає додаткові можливості для розбудови енергоінфраструктури історичної частини міста. Наразі до „Чумки“ повністю перепідключено 34 971 клієнта», — повідомив Олександр Фоменко, генеральний директор ДТЕК Одеські електромережі.

Донедавна ПС «Чумка» працювала на обладнанні середини минулого сторіччя. ДТЕК провів реконструкцію підстанції. Компанія встановила обладнання, яке відповідає вимогам сучасного мегаполісу. На підстанції замінили два силові трансформатори на сучасні, потужністю по 80 МВА кожний, напругою 110/35/6 кВ. Також налагодили роботу телемеханіки, зв’язку та автоматизованої системи комерційного обліку електричної енергії. Ці заходи дозволять забезпечити повне дистанційне керування встановленим обладнанням та зменшити час реагування на аварійні відключення.

На реконструйованій підстанції «Чумка» компанія встановила вакуумні вимикачі — дружні до навколишнього середовища, тому що вони не містять нафтопродуктів й не завдають шкоди екології. А також — відповідають найвищим вимогам протипожежної безпеки.

Нагадаємо, у 2021 році ДТЕК Одеські електромережі спрямує на оновлення електричної мережі Одеси та обладнання, яке забезпечує її роботу, понад 483 млн гривень. За ці кошти реконструюють діючі та збудують нові трансформаторні підстанції, кабельні та повітряні лінії. Компанія робить це задля підвищення якості та надійності електропостачання мешканців м. Одеса.

23 червня 2026
Теплова енергетика ДТЕК Мережі створили Офіс цифрової трансформації
23 червня 2026
Теплова енергетика Ворог знову атакував енергооб’єкт ДТЕК Дніпровські електромережі
22 червня 2026
Теплова енергетика За тиждень ОСР ДТЕК Мережі повернули світло до понад 400 тисяч осель у столиці та двох областях
19 червня 2026
Теплова енергетика Ворог знову атакував енергооб’єкти Дніпропетровщини
18 червня 2026
Теплова енергетика На шляху до енергетики: 11 підлітків Благодійного фонду «Шанс на зміни» відвідали ДТЕК Київські електромережі
17 червня 2026
Теплова енергетика Енергетики ДТЕК Дніпровські електромережі заживили 139 населених пунктів Дніпропетровщини після атаки на енергооб’єкт
15 червня 2026
Теплова енергетика ДТЕК Київські електромережі повернув світло до усіх столичних осель після ворожого обстрілу
15 червня 2026
Теплова енергетика ОСР ДТЕК Мережі за тиждень повернули світло у понад 300 населених пунктів, знеструмлених обстрілами
15 червня 2026
Теплова енергетика ДТЕК повернув світло до 105 тисяч столичних осель після ворожого обстрілу
12 червня 2026
Теплова енергетика Плюс 824 енергонезалежних українців з початку року: як правильно підключити СЕС до мережі