some-alt
Головна Новини Прес-релізи ДТЕК Мережі та Кіберполіція викрили групу зловмисників, які продавали незаконні прилади обліку

ДТЕК Мережі та Кіберполіція викрили групу зловмисників, які продавали незаконні прилади обліку

Кіберполіція Дніпропетровської області у співпраці з фахівцями ДТЕК Мережі викрила зловмисників, що незаконно втручалися в програмне забезпечення електролічильників. Правопорушники продавали в інтернеті технічні засоби, які дозволяли споживачам штучно зменшувати показники лічильників, що фактично означає викрадення електроенергії. У ДТЕК Мережі попереджають: виробники та продавці таких приладів несуть кримінальну відповідальність, покупці (споживачі електроенергії) несуть фінансову відповідальність.

ДТЕК Мережі та Кіберполіція ведуть системну роботу з виявлення зловмисників, які розповсюджують незаконні прилади обліку. Так, 16 грудня було викрито протиправну діяльність п’ятьох жителів Дніпра, які продавали незаконні прилади обліку на вебсайтах. Зловмисники були затримані співробітниками управління протидії кіберзлочинам у Дніпропетровській області спільно зі слідчими обласної поліції та у активній співпраці з фахівцями ДТЕК Мережі.

За результатами слідчих дій відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) Кримінального кодексу України. Фігурантам справи може загрожувати до шести років позбавлення волі. Слідчі дії тривають.

«Ми вдячні Кіберполіції за активну участь у розслідуванні та викритті масової схеми розкрадання електроенергії. Та закликаємо клієнтів не купувати й не використовувати незаконні прилади. Адже це є злочином і порушенням законів України. При виявленні подібних фактів клієнти несуть повну фінансову відповідальність за позаоблікове використання електроенергії. Вартість такої „необлікованої“ електроенергії буде для споживача в 5 разів більшою, аніж тої, що була спожита і оплачена відповідно до закону»  сказав керівник департаменту з локалізації втрат та збору даних ДТЕК Мережі Дмитро Дєдок

Він зазначив, що при виявленні факту крадіжки електроенергії оператор системи розподілу складає акт порушення, виходячи з якого здійснюється нарахування недооблікованої електроенергії відповідно до вимог Правил роздрібного ринку. Фінансові зобов’язання клієнтів згідно з актами порушення значно вищі, ніж звичайна оплата електроенергії за тарифом.

Наприклад, у разі виявлення порушень у побутового споживача, за встановленої потужності у 3 кВт та середньомісячному споживанні 200 кВт-год і її вартості для побутового споживача 300 грн, сума оплати за актом порушення складатиме майже у 5 разів більше — 1300 грн. У разі незгоди клієнта сплатити суму за актом, компанія звертається до суду. Внаслідок судового рішення споживач може бути відключений від електропостачання до моменту оплати боргів.

З початку року фахівці операторів системи розподілу ДТЕК Мережі склали понад 9,2 тисячі актів про порушення та, відповідно, нарахували понад 11 мільйона кіловат-годин електроенергії в п’яти регіонах країни на суму понад 42 мільйони гривень.

Основними завданнями Операторів системи розподілу (ОСР) є забезпечення надійного та якісного електропостачання клієнтів, а також мінімізація втрат електричної енергії.

23 червня 2026
Теплова енергетика ДТЕК Мережі створили Офіс цифрової трансформації
23 червня 2026
Теплова енергетика Ворог знову атакував енергооб’єкт ДТЕК Дніпровські електромережі
22 червня 2026
Теплова енергетика За тиждень ОСР ДТЕК Мережі повернули світло до понад 400 тисяч осель у столиці та двох областях
19 червня 2026
Теплова енергетика Ворог знову атакував енергооб’єкти Дніпропетровщини
18 червня 2026
Теплова енергетика На шляху до енергетики: 11 підлітків Благодійного фонду «Шанс на зміни» відвідали ДТЕК Київські електромережі
17 червня 2026
Теплова енергетика Енергетики ДТЕК Дніпровські електромережі заживили 139 населених пунктів Дніпропетровщини після атаки на енергооб’єкт
15 червня 2026
Теплова енергетика ДТЕК Київські електромережі повернув світло до усіх столичних осель після ворожого обстрілу
15 червня 2026
Теплова енергетика ОСР ДТЕК Мережі за тиждень повернули світло у понад 300 населених пунктів, знеструмлених обстрілами
15 червня 2026
Теплова енергетика ДТЕК повернув світло до 105 тисяч столичних осель після ворожого обстрілу
12 червня 2026
Теплова енергетика Плюс 824 енергонезалежних українців з початку року: як правильно підключити СЕС до мережі