some-alt
Головна Новини Прес-релізи ДТЕК та влада Київщини відкрили в Ірпені артоб'єкт #СвітлоПеремагаєТемряву

ДТЕК та влада Київщини відкрили в Ірпені артоб'єкт #СвітлоПеремагаєТемряву

21 квітня в Центральному парку Ірпеня ДТЕК Мережі та влада Київщини відкрили скульптуру #СвітлоПеремагаєТемряву. Вона присвячена енергетикам, які повертали світло на Київщину після деокупації навесні 2022 року і символізує перемогу світла над темрявою, України — над ворогом.
ДТЕК та влада Київщини відкрили в Ірпені артоб'єкт #СвітлоПеремагаєТемряву

Рік тому, у квітні — травні 2022 року енергетики ДТЕК Мережі з Київщини, Одещини, Дніпропетровщини, Києва, об’єднавши зусилля, відновлювали світло в Київській області після деокупації. Це стало наймасштабнішим ремонтом мереж за всю історію сучасної України. Проєкт ДТЕК: #СвітлоПеремагаєТемряву розповідає через мистецтво про героїчну роботу електромонтерів весною 2022 року.

Олександр Фоменко, генеральний директор ДТЕК Мережі:

«В умовах війни ДТЕК кожного дня продовжує захищати енергетичну безпеку України. Відновлення Київщини — це перемога світла над темрявою та один з кроків, що наближає Україну до Перемоги у війні. Саме тут, на Київщині, енергетики ДТЕК Мережі вперше об’єдналися в одну велику команду, щоб відновити зруйноване ворогом. Так само, єдиним фронтом, ми потім відновлювали енергоінфраструктуру на Львівщині, Херсонщині, Донеччині тощо. Сьогодні ми відкрили сучасний артоб'єкт — символ віри ДТЕК в майбутнє енергетики, Київщини, України. Адже ми плануємо не просто відновлювати зруйновані мережі, а будувати Smart Grid — електромережі майбутнього, в першу чергу — саме на Київщині».

Скульптуру #СвітлоПеремагаєТемряву встановлено в місті Ірпінь, де під час окупації було зруйновано близько 70% мереж. Електромонтери ДТЕК за 45 днів відремонтували електропостачання міста і всієї області, що дозволило розпочати відновлення нормального життя регіону.

Олександр Маркушин, міський голова Ірпеня:

«Я дуже радий, що саме в місті-герої Ірпені відбулося урочисте відкриття скульптури #СвітлоПеремагаєТемряву, адже саме в Ірпені була перша перемога ЗСУ над російськими військами. Цілодобово, ризикуючи власним життям, ви під обстрілами налагоджували енергетичну систему України, щоб ми могли жити й працювати зі світлом і теплом із вірою в Перемогу! Дякуємо вам, воїни світла!»

Героїчну роботу енергетиків закарбовано в пам’яті через мистецтво. Це допоміг зробити сучасний український митець Лесь Панчишин. Наразі він несе світові знання про Україну та незламних українців через свої картини на виставках в США, Європі тощо. Вилучені кошти з продажу картин Лесь передає на підтримку української армії.

Лесь Панчишин, сучасний український митець:

«Я присвятив темі війни своє мистецтво, щоб підтримати всіх наших героїв, які боронять країну на фронті, в тому числі енергетичному. Я побачив в соцмережах світлини, як енергетики повертають світло на Київщину після деокупації. В яких складних та небезпечних умовах вони працювали. Мене це вразило. Відчував безмежну вдячність до цих мужніх людей. Тому доєднався до проєкту зі створення сучасного артоб'єкту, щоб закарбувати в пам’яті подвиг українських енергетиків».

Скульптура #СвітлоПеремагаєТемряву відображає роботу електромонтерів ДТЕК на автопідіймальній машині, які лагодили зруйновані через бойові дії мережі на Київщині весною 2022 року. Це витвір сучасного мистецтва з використанням реального обладнання, яке енергетики застосовували під час повернення світла. Футуристичний дизайн скульптури спрямовує в майбутнє. Енергетики ДТЕК вірять, що, так само як світло перемогло темряву — Україна переможе у війні, а на українців чекає світле та мирне майбутнє.

Повну інформацію про проєкт #СвітлоПеремагаєТемряву, а також документальний міні фільм, як героїчна робота енергетиків трансформувалася в мистецтво, можна переглянути на сайті ДТЕК. Біля скульптури встановлено табличку з коротким описом проєкту та QR-кодом з посиланням на сайт проєкту.

ДТЕК Мережі висловлює подяку всім, хто брав участь у реалізації проєкту #СвітлоПеремагаєТемряву. Особливо мешканцю Ірпеня — скульптору Богдану Слинько, який допомагав виготовити та встановити скульптуру.

Нагадаємо, 18 травня фахівці ДТЕК Київські регіональні електромережі на 100% повернули світло у Київську область, звільнену від окупантів. Протягом 45 днів енергетики повернули світло у 600 населених пунктів в домівки 260 тисяч родин. Відновили майже 10 тисяч кілометрів ліній, що були зруйновані обстрілами. Відремонтували та включили 71 високовольтну підстанцію та майже три тисячі трансформаторних підстанцій.

19 червня 2026
Теплова енергетика Ворог знову атакував енергооб’єкти Дніпропетровщини
18 червня 2026
Теплова енергетика На шляху до енергетики: 11 підлітків Благодійного фонду «Шанс на зміни» відвідали ДТЕК Київські електромережі
17 червня 2026
Теплова енергетика Енергетики ДТЕК Дніпровські електромережі заживили 139 населених пунктів Дніпропетровщини після атаки на енергооб’єкт
15 червня 2026
Теплова енергетика ДТЕК Київські електромережі повернув світло до усіх столичних осель після ворожого обстрілу
15 червня 2026
Теплова енергетика ОСР ДТЕК Мережі за тиждень повернули світло у понад 300 населених пунктів, знеструмлених обстрілами
15 червня 2026
Теплова енергетика ДТЕК повернув світло до 105 тисяч столичних осель після ворожого обстрілу
12 червня 2026
Теплова енергетика Плюс 824 енергонезалежних українців з початку року: як правильно підключити СЕС до мережі
10 червня 2026
Теплова енергетика Енергостійкість стає новим стандартом житла, – ДТЕК Мережі
09 червня 2026
Теплова енергетика За тиждень ОСР ДТЕК Мережі повернули світло до понад 360 тисяч осель у столиці та чотирьох областях
08 червня 2026
Теплова енергетика Ворог атакував 4 енергооб’єкти ДТЕК Дніпровські електромережі