Дуальна освіта в ДТЕК Дніпровські електромережі: 52% студентів продовжують кар’єру в компанії
У 2024 році до співпраці з ДТЕК Дніпровські електромережі долучилися ще три навчальних заклади: Криворізький національний університет, Політехнічний фаховий коледж Криворізького національного університету, Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара.
«Ми прагнемо, щоб молоді фахівці знаходили свій кар’єрний шлях у сфері енергетики та мали можливості для професійного зростання. Молодь привносить свіжі ідеї, впроваджує інновації та прискорює розвиток компанії. Саме тому активно співпрацюємо з освітніми установами та розвиваємо партнерські стосунки з провідними навчальними закладами. На сьогодні наші фахівці взаємодіють із шістьма коледжами та трьома університетами, які готують спеціалістів за напрямом "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка". Розвиваючи проєкт дуальної освіти, ми робимо значний внесок у підтримку молоді та залучаємо талановитих фахівців до розбудови сучасних електромереж України», – зазначив Андрій Терещук, генеральний директор ДТЕК Дніпровські електромережі.
Завдяки проєкту дуальної освіти у 2024 році були реалізовані кілька освітніх ініціатив. У Дніпрі на базі НТУ «Дніпровська політехніка» створено освітній хаб з VR-тренажером для навчання студентів роботам без відключення напруги. На полігоні ДТЕК Дніпровські електромережі для викладачів НТУ «Дніпровська політехніка» та Кам’янського енергетичного фахового коледжу провели знайомство з сучасним обладнанням, засобами захисту та технологіями робіт під напругою в мережах 0,4-10 кВ.
Дуальна освіта дозволяє залучити здобувачів та вибрати найкращих з них для подальшого працевлаштування. Випускники програми частіше залишаються працювати в компанії – 52% студентів, які поєднували навчання і роботу в ДТЕК Дніпровські електромережі, продовжують тут свій кар’єрний розвиток. Так, Богдан Бойко після випуску з Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» розпочав роботу в компанії по програмі дуальної освіти як електромонтер. В результаті через рік отримав підвищення і став інженером з обслуговування релейного захисту.
«Задоволений, що ще під час навчання отримав можливість приєднатися до ДТЕК Дніпровські електромережі. В результаті я здобував не тільки отримував освіту, а ще й практичний досвід й заробітну платню. Вже за рік роботи я став інженером, що стало важливим кроком у моїй професійній історії. Переконаний, що такі програми потрібні для молодих фахівців і допомагають у кар’єрі, тому цього року і своєму брату порекомендував піти на програму дуальної освіти», – зазначив Богдан Бойко, інженер з обслуговування релейного захисту.
У 2025 році ДТЕК Дніпровські електромережі планує розвивати проєкт дуальної освіти з урахуванням поточних потреб енергетичного сектору у молодих висококваліфікованих фахівцях.