Екологічне освітлення: Київобленерго встановлює світлодіодні лампи

Екологічне освітлення: Київобленерго встановлює світлодіодні лампи

370 екологічних світлодіодних ламп встановили за перший квартал у Київобленерго. Вони безпечні, економічні, не містять шкідливі для людини і природи речовини. За останні роки компанія замінила 18% освітлювальних приладів, що містять ртуть. Повний перехід на енергоефективне LED-освітлення очікується у 2022 році.

Київобленерго повністю відмовляється від використання люмінесцентних ламп. Натомість встановлює екологічні світлодіодні лампами в усіх районних підрозділах. Вони більш практичні, довговічні й споживають у рази менше електроенергії.

«ДТЕК – відповідальна, надійна компанія, що піклується про здоров'я своїх клієнтів і працівників. Так, в минулому році ми замінили 749 старих ламп на надійніші - світлодіодні. Ми дбаємо про екологію в нашому регіоні», - зазначив генеральний директор Київобленерго Віталій Шайда.

Повний перехід планується здійснити протягом найближчих двох років, за мірою відпрацювання ртутних освітлювальних приладів, компанія замінюватиме їх на екологічні й більш енергоефективні LED-лампи. У 2020 році енергетики планують ще замінити 1130 ламп. Світлодіоди не потребують складної утилізації.

Ртутні лампи вимагають спеціальної утилізації. Тому відпрацьовані люмінесцентні лампи у Київобленерго централізовано збирають, зберігають непошкодженими і в заводському пакуванні, після чого віддають на утилізацію підрядним компаніям, ліцензованим Міністерством енергетики та захисту довкілля.