some-alt
Головна Новини Прес-релізи Екологічно та енергоефективно: ДТЕК Київські регіональні електромережі замінює ртутні лампи на світлодіодні

Екологічно та енергоефективно: ДТЕК Київські регіональні електромережі замінює ртутні лампи на світлодіодні

1980 екологічних світлодіодних (LED) ламп встановили за дев’ять місяців в ДТЕК Київські регіональні електромережі. Вони не містять ртуть, а отже безпечні та екологічні. Компанія планує до 2025 року повністю відмовитись від використання люмінесцентних освітлювальних приладів.

З початку 2021 року ДТЕК Київські регіональні електромережі встановив 1980 екологічних та енергоефективних світлодіодних ламп замість ртутьвмісних. Вживані ртутні лампи енергетики передали на утилізацію. Підприємство має спеціалізовані місця для зберігання відпрацьованих люмінесцентних світильників, що унеможливлює потрапляння ртуті у довкілля, та відповідні договори зі спеціалізованими ліцензованими переробниками на їх утилізацію.

«ДТЕК трансформує бізнес згідно Нової стратегії 2030, заснованої на принципах ESG, цінностях і відповідальності бізнесу за прогрес у досягненні Цілей Сталого розвитку Глобального договору ООН. На нашому підприємстві від початку 2020 року діє заборона на закупівлю ртутних ламп. З січня минулого року і до сьогоднішнього дня ми передали на утилізацію 6339 відпрацьованих ртутьвмісних ламп. Замість них ми встановлюємо екологічні світлодіодні», — зазначив генеральний директор ДТЕК Київські регіональні електромережі Віталій Шайда.

За словами очільника підприємства, до кінця 2022 року ДТЕК Київські регіональні електромережі планує передусім замінити люмінесцентні лампи на світлодіодні в приміщеннях, де щодня працюють люди. На підстанціях, де менша концентрація персоналу, повний перехід на екологічне освітлення відбудеться до кінця 2025 року.

Загалом компанія реалізує низку ініціатив, спрямованих на захист природи та поліпшення екології: замінює старе обладнання на нове — більш екологічне, сортує та утилізує сміття, сприяє підключенню зеленої генерації, захищає птахів від ураження електричним струмом тощо.

Як повідомлялося раніше, торік ДТЕК Мережі публічно визнали бізнесом, який піклується про збереження біорізноманіття. На щорічному заході «ECОtransformation-2020» компанія отримала нагороду за проєкт із захисту лелек. Спеціальні захисні гнізда-платформи оператори системи розподілу групи ДТЕК встановлюють на електроопорах з 2013 року. ДТЕК Київські регіональні електромережі долучився до проєкту у 2020 році та встановив 41 платформу для гнізд лелек в області. У цьому році компанія взяла участь в еколого-просвітницькому проєкті #Лелеченьки та встановлює 50 платформ для гнізд лелек.

23 червня 2026
Теплова енергетика ДТЕК Мережі створили Офіс цифрової трансформації
23 червня 2026
Теплова енергетика Ворог знову атакував енергооб’єкт ДТЕК Дніпровські електромережі
22 червня 2026
Теплова енергетика За тиждень ОСР ДТЕК Мережі повернули світло до понад 400 тисяч осель у столиці та двох областях
19 червня 2026
Теплова енергетика Ворог знову атакував енергооб’єкти Дніпропетровщини
18 червня 2026
Теплова енергетика На шляху до енергетики: 11 підлітків Благодійного фонду «Шанс на зміни» відвідали ДТЕК Київські електромережі
17 червня 2026
Теплова енергетика Енергетики ДТЕК Дніпровські електромережі заживили 139 населених пунктів Дніпропетровщини після атаки на енергооб’єкт
15 червня 2026
Теплова енергетика ДТЕК Київські електромережі повернув світло до усіх столичних осель після ворожого обстрілу
15 червня 2026
Теплова енергетика ОСР ДТЕК Мережі за тиждень повернули світло у понад 300 населених пунктів, знеструмлених обстрілами
15 червня 2026
Теплова енергетика ДТЕК повернув світло до 105 тисяч столичних осель після ворожого обстрілу
12 червня 2026
Теплова енергетика Плюс 824 енергонезалежних українців з початку року: як правильно підключити СЕС до мережі