Енергетики Нікополя модернізують електричні мережі та обладнання селища Північне

Енергетики Нікополя модернізують електричні мережі та обладнання селища Північне

ДТЕК Дніпровські електромережі продовжує модернізацію та посилення мереж Нікополя, пов'язані з виконанням робіт по приєднанню оплаченої замовниками додаткової договірної потужності. Зараз активні роботи ведуть в одному з віддалених районів міста – селищі Північному. Тут, зокрема, встановили дві оновлені трансформаторні підстанції, щоб забезпечити якісним електроживленням жителів в умовах підвищених навантажень.

Енергетики Нікополя модернізують електричні мережі та обладнання селища Північне

Селище Північне - одне з найстаріших в місті. Побудований ще в радянські 50-е, він насилу витримав випробування наднормативними енергонавантаженнями минулої зими, коли жителі з газового опалення почали масово переходити на електричне. Мережі та трансформатори горіли. А жителі залишалися без світла, поки аварійні бригади відновлювали електропостачання.

Щоб змінити ситуацію, енергетики провели ряд технічних модернізацій. У той же час, клієнти збільшили договірну потужності в своїх будинках відповідно до встановлених процедур. В результаті все кошти клієнтів від збільшення потужності були спрямовані на посилення обладнання: оновлення ліній, заміну та переоснащення трансформаторних підстанцій.

«На сьогодні коштів на збільшення потужності, які надходять від жителів Нікополя та Марганця, недостатньо для проведення всіх необхідних робіт. Однак ми не зупиняємося і знаходимо кошти для модернізації мереж і устаткування. Результат бачимо на прикладі селища Північного, аварійність в якому з минулої зими знизилася в 3-4 рази», - каже головний інженер Нікопольського району електромереж Іван Жучков.

Так, напередодні нового опалювального в рамках збільшення потужності переоснастили трансформаторну підстанцію № 110 на вулиці Електрометалургів. Стару щоглового типу замінили на сучасну комплектну. Вона більш сучасна, надійна та зручна в обслуговуванні.

«Від цієї підстанції живлять 276 будинків Архангельської, Мурманської та ще двох вулиць. Живуть тут в основному пенсіонери. Якщо раніше протягом зими залишилися без світла до сорока разів, то тепер про такі проблеми взагалі забули», - зазначає голова квартального комітету № 24 селища Північне Валентина Козлова.

У сусідньому кварталі селища енергетики модернізували ще одну підстанцію - КТП №28. Потужність трансформатора тут збільшили до 400 кВА. Це дозволить істотно поліпшити електропостачання 211 житлових будинків і підвищити якість електропостачання мешканців.

Всього в Нікополі в цьому році запланована модернізація та посилення 37 трансформаторних підстанцій, 19 - вже виконано. Енергетики також встановили 9 нових комплектних трансформаторних підстанцій зі збільшенням потужності, в роботі - ще 7. В цілому з початку року ДТЕК Дніпровські електромережі вклав в енергоінфраструктуру Нікополя вже близько 8 млн грн.