Кожна десята аварія електромереж Києва на совісті будівельників та комунальників: енергетики закликають їх не порушувати будівельні норми

Кожна десята аварія електромереж Києва на совісті будівельників та комунальників: енергетики закликають їх не порушувати будівельні норми

ДТЕК Київські електромережі закликає будівельників та комунальників, перед початком земляних робіт, обов’язково звертатися до оператора системи розподілу. Це необхідно для уникнення аварійних ситуацій на мережах і передбачено чинним законодавством (зокрема Державними будівельними нормами). Нехтування цими вимогами лише минулого року стало причиною 144 пошкоджень підземних електричних ліній міста Києва.

«Ми проаналізували причини аварій на кабельних лініях, що трапилися у 2019 році. З’ясували, що кожна десята спричинена діяльністю організацій (комунальних, будівельних тощо), які виконували роботи в зоні проходження електромережі. Якби вони заздалегідь до нас звернулися за дозволом та консультацією, то цього можна було б уникнути», - зазначив Денис Бондар, операційний директор ДТЕК Київські електромережі.

Часто, проводячи земляні роботи, їх виконавці до енергетиків взагалі не звертаються, а про наявність силового кабелю дізнаються вже коли його пошкодили. Такі дії наражають на небезпеку будівельників, підривають стабільність електропостачання домівок киян та надійність роботи всієї енергосистеми міста. Спричиняють матеріальні збитки винним у пошкодженнях, киянам та ДТЕК Київські електромережі.

«Закликаю всіх перед початком земляних робіт обов’язково звертатися до оператора системи розподілу, яким в Києві є ДТЕК Київські електромережі. Через дії «горе-копачів» у 2019 році трапилось 110 обривів кабелю 10кВ та 34 пошкодження мережі 0,4кВ. Цього б не сталося якби все було зроблено за правилами», - підсумував Денис Бондар.

Нагадаємо, протягом 2019 року столичні енергетики капітально відремонтували 110 кілометрів повітряних електричних ліній, 688 трансформаторних підстанцій та розподільчих пунктів. Окрему увагу приділили мережам, що безпосередньо живлять електрикою будинки киян. Завдяки цьому столичні багатоповерхівки отримали 114 абсолютно нових та надійних ліній 0,4 кВ загальною довжиною понад 17 км. Загалом в ремонту кампанію 2019 року ДТЕК Київські електромережі вклав майже 110 мільйонів гривень.