Київськими електромережами буде управляти європейський топ-менеджер

Київськими електромережами буде управляти європейський топ-менеджер

Генеральним директором ДТЕК Київські електромережі призначений керівник з 20-річним досвідом роботи в Європі - Маріс Куніцкіс. Його завдання - підвищити надійність столичних електромереж і якість клієнтського сервісу до європейського рівня.

Київськими електромережами буде управляти європейський топ-менеджер

«ДТЕК системно працює над поліпшенням якості електропостачання. У Києві показник SAIDI - тривалості перерв в електропостачанні - в 4,5 рази нижчий, ніж в середньому по Україні. Київ - перше місто, де карти електромереж стали доступними онлайн, а по установці «розумних» лічильників місто легко може конкурувати з великими областями. Під керівництвом Маріса ми продовжимо модернізацію енергетичної інфраструктури міста, застосувавши кращий європейський досвід», - прокоментував кадрове призначення Іван Гелюх, генеральний директор ДТЕК Мережі.

Маріс Куніцкіс почав свій кар'єрний шлях у 1999 році з посади рядового електрика Latvenergo VAS. У 2006 році став виконавчим директором Ризької комунальної служби Rīgas gaisma, а в 2008 року - її генеральним директором.

З 2010 по 2018 рік був членом правління і операційним директором Latvenergo (Латвія), а також заступником члена ради директорів Союзу електроенергетики EURELECTRIC, віце-президентом і членом правління Латвійської асоціації енергетиків і енергетичних конструкцій.

У 2018 році Маріс Куніцкіс приєднався до команди ДТЕК в ролі директора з розвитку ДТЕК Мережі. Пан Куніцкіс відповідав за стратегічне планування, дослідження тенденцій у розвитку технологій і бізнесу операторів системи розподілу.

«У шкільні роки я жив у Києві і ходив у школу на Дарниці. Я встиг полюбити місто, на моїх очах воно виросло і перетворилося в європейський мегаполіс. Моє щире бажання - створити в Києві систему енергопостачання рівня великої європейської столиці. Для цього я буду працювати з повною віддачею», - зазначив Маріс Куніцкіс.

За словами пана Куніцкіса, зараз в Україні відбувається дуже важливий і відповідальний момент - запуск нового ринку електроенергії.

«Клієнт виходить на перше місце, а головним завданням компанії стає задоволення його потреб. Електрокари, «розумні» лічильники і прості підключення до електромереж - наша реальність. Ми повинні швидко адаптуватися до нових викликів ринку. У компанії я сфокусуюся на системній цифровізації управління інфраструктурою, підвищенні надійності електропостачання та якості обслуговування клієнтів», - підкреслив Маріс Куніцкіс.