Курс на екологічність: Одесаобленерго відмовляється від масляних вимикачів

Курс на екологічність: Одесаобленерго відмовляється від масляних вимикачів

Одесаобленерго замінить масляні вимикачі вакуумними. Більше 20 млн грн енергетики інвестували в заміну 92 вимикачів цього року. Такий внесок компанії в модернізацію традиційної енергетики дозволить зробити електропостачання для клієнтів більш ефективним та екологічним.

Курс на екологічність: Одесаобленерго відмовляється від масляних вимикачів

Вакуумні вимикачі встановили на підстанціях Одеси і Чорноморська. На черзі - Біляївський та Овідіопольсікій райони області.

Вакуумні вимикачі екологічно безпечні. Це найсучасніше рішення в енергетиці. У них немає наповнювача - газу або мастила, тому витік небезпечних речовин неможливий. А, значить, шкода для природи і здоров'я людини виключено.

«У Одесаобленерго розроблена 5-річна програма розвитку. Будуючи стратегічні плани, ми робимо упор не тільки на модернізацію, але також на відповідальне ставлення до навколишнього середовища. Заміна масляних вимикачів - важливий пункт цієї програми. Вони давно відпрацювали свій ресурс. Деякі прослужили понад півстоліття. На сьогодні ми вже замінили 2684, або 53% вимикачів», - зазначив Олександр Фоменко, генеральний директор Одесаобленерго.

Вимикачі - це комутаційні апарати, які можуть включати і відключати електричний струм в робочому режимі і в аварійних умовах - при короткому замиканні. Пристрій забезпечує безпеку роботи іншого обладнання підстанцій. Від якості вимикачів залежить надійність електропостачання житлових будинків і підприємств.

План на цей рік по заміні вимикачів Одесаобленерго виконала. Однак повний перехід на екологічно безпечне обладнання розтягнеться на 23 роки. Швидше зробити це не вийде, так як суму інвестицій визначає держава. Вона вирішує, скільки оператори системи розподілу можуть витратити на модернізацію обладнання. Коли в країні запрацює стимулююче тарифоутворення, яке працює в більшості європейських країн, і фінансування програм модернізації збільшиться, енергетики зможуть більш оперативно провести заміну застарілого обладнання. Це дозволить забезпечити більш надійне електропостачання для клієнтів.