Ліквідація наслідків стихії: енергетики повністю відновили електропостачання мешканців Кривого Рогу

Ліквідація наслідків стихії: енергетики повністю відновили електропостачання мешканців Кривого Рогу

У Кривому Розі повністю закінчена робота енергетиків з ліквідації наслідків буревію. Світло повернули в будинку 52 093 абонентів. Співробітники Криворізьких міських електромереж почали роботу в штатному режимі.

Ліквідація наслідків стихії: енергетики повністю відновили електропостачання мешканців Кривого Рогу

Нагадаємо, за даними метеорологів, увечері 2 липня і в першій половині ночі 3 липня на території області в результаті переміщення активного атмосферного фронту спостерігалися стихійні метеорологічні явища. Грози зі шквальним вітром 20-26 м/с накрили велику територію. В результаті негоди було повалено дерева, зірвано дахи будинків, обірвані дроти електромереж. Були знеструмлені близько 1100 трансформаторних підстанцій та 110 ліній 150-6 кВ. По області без світла залишилися 259 населених пунктів .

З вечора 2 липня аварійні служби ДТЕК Дніпровські електромережі були переведені в посилений режим. За дві доби світло оперативно повернули в усі знеструмлені міста і села, – крім Кривого Рогу, яким ураган завдав найбільшої шкоди. За даними обласної Служби з надзвичайних ситуацій, тут були зафіксовані максимальні пориви вітру – 26 м/с. Такий сильний шквал відноситься до стихійних метеорологічних явищ II рівня небезпеки. Особливо дісталося енергообладнанню та ліням електропередачі. З ладу вийшли одразу 330 трансформаторних підстанцій, 651 лінія електропередачі 0,4 кВ, 20 повітряних і кабельних ліній 6-10 кВ, а ще велика підстанція і п’ять повітряних ліній 35 і 150 кВ. Ураганний вітер повалив  18 електроопор , були обірвані 12,2 км ліній. Світло разом пропало у 52 093 абонентів .

Місто вперше за свою історію зазнало настільки масштабних руйнувань через негоду. Для ліквідації наслідків стихії були задіяні аварійні бригади ДТЕК Дніпровські електромережі не тільки з Кривого Рогу, але з інших районів. Щодня в місті працювали до 150 чоловік в складі 33 бригад енергетиків Криворізького, Нікопольського, Апостолівського, Широківського, Томаківського, П’ятихатського, Солонянського, Криничанського, Підгороднянської, Магдалинівського, Царичанського районів та міста Дніпро. Велику допомогу у відновленні електропостачання криворіжцям надали спеціалізовані бригади енергетиків ПАТ «Південний ГЗК», ТОВ «НВК КРИВОРІЖЕЛЕКТРОМОНТАЖ»

Протягом першої доби після негоди в Кривому Розі світло повернули 41 481 абоненту. В першу чергу, відновлювали енергопостачання соціально значущих споживачів – лікарні, дитячі садки, промислові об’єкти, великі ділянки з найбільшою кількістю знеструмлених будинків і квартир. Роботи ускладнювалися величезною кількістю повалених гілок і дерев, які не давали дістатися до ліній. Доводилося на кожному етапі приділяти час, щоб звільнити територію. Для прискорення роботи в допомогу залучали служби надзвичайних ситуацій.

«Обсяг пошкоджень був дійсно колосальним. Такого не пам’ятають навіть старожили. Аби швидше повернути світло в будинки городян, ми працювали в цілодобовому режимі. До середини минулого тижня в нас залишалися вже тільки точені пошкодження. Зараз всі роботи з відновлення закінчені. І я дуже вдячний всім своїм колегам із сусідніх районів, які в цей складний період підставили своє плече і допомогли впоратися з надзвичайною ситуацією. Зараз всі наявні заявки від городян, за нашими даними, закриті. Якщо хтось залишився без уваги – дайте знати. І спасибі всім городянам за витримку і розуміння , – сказав директор Криворізьких міських електромереж Геннадій Вередін.

Абонентів, які не знайшли себе в списках робіт по відновленню електроенергії, просять повідомляти за зручними їм каналами: через відповідальних чергових районних виконкомів, в контакт-центр енергокомпанії  (056/066/067) 790 99 00  або залишати повідомлення в Фейсбук – на офіційній  сторінці ДТЕК Дніпровські електромережі . Сюди ж потрібно звертатися при виявленні обірваних проводів, відкритих дверей і люків електроустановок, а також пошкоджених опор. 

ДТЕК Дніпровські електромережі ще раз нагадує про необхідність дотримання правил електробезпеки:

  • при сильному вітрі не можна перебувати поблизу ліній електропередачі
  • не наближатися до впав проводу ближче, ніж на 8-10 метрів і ні в якому разі не торкатися до нього
  • не виробляти ремонт в електроустановках.