some-alt
Головна Новини Прес-релізи На шляху до чистого довкілля: ДТЕК Дніпровські електромережі передав на повторне використання 655 тон відходів

На шляху до чистого довкілля: ДТЕК Дніпровські електромережі передав на повторне використання 655 тон відходів

Теплова енергетика14 Вересня 2022
Від початку 2022 року ДТЕК Дніпровські електромережі відправив на утилізацію та переробку для повторного використання понад 655 тон відходів виробництва. Це 72% від загального обсягу відпрацьованих матеріалів. Вони будуть використані в якості сировини для виготовлення товарів іншими підприємствами. Такий принцип поводження з відходами допомагає дбати про довкілля та заощаджувати природні ресурси.
На шляху до чистого довкілля: ДТЕК Дніпровські електромережі передав на повторне використання 655 тон відходів

ДТЕК Дніпровські електромережі, попри складну ситуацію в країні, не припиняє дбати про довкілля. Компанія реалізує програму поводження з відходами виробництва з урахуванням європейських принципів відповідального споживання. На підприємстві сортують відходи за видами, відправляють на переробку та утилізацію. За перше півріччя 2022 року зібрали та передали для повторного використання понад 655 тонн відходів.

«ДТЕК продовжує розвивати електромережі, використовуючи сучасні цифрові технології та спираючись на принципи сталого розвитку. Один з них дбайливе ставлення до довкілля. Саме тому компанія сортує та передає на утилізацію відходи виробництва, що можна переробити для повторного використання. Для цього ми їх сортуємо та передаємо компаніям, що спеціалізуються на цьому. За перше півріччя компанією передано у переробку 72% усіх відходів виробництва. Так ми допомагаємо мінімізувати негативний вплив на довкілля та заощаджувати природні ресурси», — повідомили в ДТЕК Дніпровські електромережі.

Для зберігання та сортування відпрацьованих матеріалів діє спеціальна система. На виробничих майданчиках встановлено понад 1 тисячу контейнерів для сортування відходів. В компанії відходи виробництва сортують на 40 видів: метал, скло, макулатура, полімери, будівельні матеріали тощо. Роблять це, щоб передавати відпрацьовані матеріали на утилізацію, а не накопичувати на полігонах.

Основний вид відходів — залізобетонні опори. Їх передають на переробку для повторного використання на будівництві, в т. ч. виготовляють щебінь і арматуру. З початку 2022 року у компанії зібрали 194 тони таких матеріалів.

Крім того, оператор системи розподілу реалізовує заходи, які допомагають скорочувати утворення відходів. З 2019 року компанія не закуповує ртутьвмісні лампи. При виході з ладу ламп розжарювання та енергоощадних їх замінюють на світлодіодні. Компанія планує повністю відмовитися від використання ртутьвмісних приладів освітлення до 2025 року.

У 2018 році система збору та утилізації відходів компанії визнана кращою на конкурсі «Зелені технології та інновації» в рамках україно-німецького проєкту «Зелені рішення бізнесу — єднання для сталого розвитку».

22 червня 2026
Теплова енергетика За тиждень ОСР ДТЕК Мережі повернули світло до понад 400 тисяч осель у столиці та двох областях
19 червня 2026
Теплова енергетика Ворог знову атакував енергооб’єкти Дніпропетровщини
18 червня 2026
Теплова енергетика На шляху до енергетики: 11 підлітків Благодійного фонду «Шанс на зміни» відвідали ДТЕК Київські електромережі
17 червня 2026
Теплова енергетика Енергетики ДТЕК Дніпровські електромережі заживили 139 населених пунктів Дніпропетровщини після атаки на енергооб’єкт
15 червня 2026
Теплова енергетика ДТЕК Київські електромережі повернув світло до усіх столичних осель після ворожого обстрілу
15 червня 2026
Теплова енергетика ОСР ДТЕК Мережі за тиждень повернули світло у понад 300 населених пунктів, знеструмлених обстрілами
15 червня 2026
Теплова енергетика ДТЕК повернув світло до 105 тисяч столичних осель після ворожого обстрілу
12 червня 2026
Теплова енергетика Плюс 824 енергонезалежних українців з початку року: як правильно підключити СЕС до мережі
10 червня 2026
Теплова енергетика Енергостійкість стає новим стандартом житла, – ДТЕК Мережі
09 червня 2026
Теплова енергетика За тиждень ОСР ДТЕК Мережі повернули світло до понад 360 тисяч осель у столиці та чотирьох областях