some-alt
Головна Новини Прес-релізи На шляху до чистого довкілля та циркулярної економіки: ДТЕК Одеські електромережі передав на повторне використання майже 45 тонн відходів

На шляху до чистого довкілля та циркулярної економіки: ДТЕК Одеські електромережі передав на повторне використання майже 45 тонн відходів

З початку 2022 року ДТЕК Одеські електромережі відправив на переробку для повторного використання майже 45 тонн відходів виробництва. Це понад 70% від загального обсягу відпрацьованих матеріалів. Відходи виробництва буде використано в якості сировини для виготовлення товарів іншими підприємствами. Наприклад, щебеню та арматури для будівництва. Таке поводження з відходами відповідає Цілі сталого розвитку ГД ООН №12 «Відповідальне споживання та виробництво», а також європейській моделі економіки замкнутого циклу (циркулярної).
На шляху до чистого довкілля та циркулярної економіки: ДТЕК Одеські електромережі передав на повторне використання майже 45 тонн відходів

ДТЕК Одеські електромережі, попри складну ситуацію в країні, не припиняє дбати про довкілля. Компанія реалізовує програму поводження з відходами виробництва з урахуванням європейських принципів циркулярної економіки. Оператор системи розподілу сортує відходи за видами та відправляє на переробку для повторного використання. За перше півріччя 2022 року ДТЕК Одеські електромережі зібрав 64 тони відходів. З них 70% передав на переробку для повторного використання. Інше — на спеціалізовані полігони для подальшого розміщення.

«ДТЕК продовжує розвивати електромережі, використовуючи сучасні цифрові технології та спираючись на принципи сталого розвитку. Це в тому числі стосується і політики поводження з власними відходами виробництва. Ті, що можна переробити для повторного використання, ми сортуємо та передаємо компаніям, що спеціалізуються на цьому. Так ми допомагаємо мінімізувати негативний вплив на довкілля та заощаджувати природні ресурси», — повідомляють в компанії.

Для зберігання та сортування відпрацьованих матеріалів працює спеціальна система. На виробничих майданчиках встановлено понад 350 контейнерів для сортування відходів. ДТЕК сортує відходи виробництва на 40 видів: скло, макулатура, полімери, залізобетонні матеріали тощо. Робить це для того, щоб передавати відпрацьовані матеріали на утилізацію, а не накопичувати на полігонах.

Основний вид відходів діяльності оператора системи розподілу — залізобетонні опори. Ці відходи передають на переробку для повторного використання на будівництві, в т. ч. виготовляють щебінь і арматуру.

Крім того, оператор системи розподілу реалізовує заходи, які допомагають скорочувати утворення відходів. З 2019 року компанія не закуповує ртутовмісні лампи. При виході з ладу ламп розжарювання та енергозберігаючих їх замінюють на світлодіодні. Компанія планує повністю відмовитися від використання ртутовмісних приладів освітлення до 2025 року.

23 червня 2026
Теплова енергетика ДТЕК Мережі створили Офіс цифрової трансформації
23 червня 2026
Теплова енергетика Ворог знову атакував енергооб’єкт ДТЕК Дніпровські електромережі
22 червня 2026
Теплова енергетика За тиждень ОСР ДТЕК Мережі повернули світло до понад 400 тисяч осель у столиці та двох областях
19 червня 2026
Теплова енергетика Ворог знову атакував енергооб’єкти Дніпропетровщини
18 червня 2026
Теплова енергетика На шляху до енергетики: 11 підлітків Благодійного фонду «Шанс на зміни» відвідали ДТЕК Київські електромережі
17 червня 2026
Теплова енергетика Енергетики ДТЕК Дніпровські електромережі заживили 139 населених пунктів Дніпропетровщини після атаки на енергооб’єкт
15 червня 2026
Теплова енергетика ДТЕК Київські електромережі повернув світло до усіх столичних осель після ворожого обстрілу
15 червня 2026
Теплова енергетика ОСР ДТЕК Мережі за тиждень повернули світло у понад 300 населених пунктів, знеструмлених обстрілами
15 червня 2026
Теплова енергетика ДТЕК повернув світло до 105 тисяч столичних осель після ворожого обстрілу
12 червня 2026
Теплова енергетика Плюс 824 енергонезалежних українців з початку року: як правильно підключити СЕС до мережі