some-alt
Головна Новини Прес-релізи На шляху до чистого довкілля та циркулярної економіки: ДТЕК Мережі передав на повторне використання понад тисячу тонн відходів

На шляху до чистого довкілля та циркулярної економіки: ДТЕК Мережі передав на повторне використання понад тисячу тонн відходів

Від початку 2022 року оператори системи розподілу (ОСР) ДТЕК Мережі відправили на переробку для повторного використання понад 1 тисячу тонн відходів виробництва. Це більше 20% від загального обсягу відпрацьованих матеріалів. Відходи виробництва буде використано в якості сировини для виготовлення товарів іншими підприємствами. Наприклад, щебню та арматури для будівництва. Таке поводження з відходами відповідає Цілі сталого розвитку ГД ООН №12 «Відповідальне споживання та виробництво», а також європейській моделі економіки замкнутого циклу (циркулярної).
На шляху до чистого довкілля та циркулярної економіки: ДТЕК Мережі передав на повторне використання понад тисячу тонн відходів

ОСР ДТЕК Мережі, попри складну ситуацію в країні, не припиняють дбати про довкілля. Компанії реалізують програму поводження з відходами виробництва з урахуванням європейських принципів циркулярної економіки. ОСР сортують відходи за видами та відправляють на переробку для повторного використання. За перше півріччя 2022 року компанії зібрали 4,8 тис. тонн відходів. З них 22% передали на переробку для повторного використання. Інше – на спеціалізовані полігони для подальшого розміщення.

На шляху до чистого довкілля та циркулярної економіки: ДТЕК Мережі передав на повторне використання понад тисячу тонн відходів

«ДТЕК продовжує розвивати електромережі, використовуючи сучасні цифрові технології та спираючись на принципи сталого розвитку. Це в тому числі стосується і політики поводження з власними відходами виробництва. Ті, що можна переробити для повторного використання, ми сортуємо та передаємо компаніям, що спеціалізуються на цьому. Так ми допомагаємо мінімізувати негативний вплив на довкілля та заощаджувати природні ресурси»,

зазначає Олена Потапенко, головний еколог ДТЕК Мережі.

Для зберігання та сортування відпрацьованих матеріалів в компаніях працює спеціальна система. На виробничих майданчиках встановлено понад 2 000 контейнерів для сортування відходів. ОСР сортують відходи виробництва на 40 видів: скло, макулатура, полімери, залізобетонні матеріали тощо. Роблять це, щоб передавати відпрацьовані матеріали на утилізацію, а не накопичувати на полігонах.

Основний вид відходів діяльності операторів системи розподілу – залізобетонні опори. Ці відходи передають на переробку для повторного використання на будівництві, в т. ч. виготовляють щебінь і арматуру.

Крім того, оператори системи розподілу ДТЕК Мережі реалізують заходи, які допомагають скорочувати утворення відходів. З 2019 року компанії не закуповують ртутьвмісні лампи. При виході з ладу ламп розжарювання та енергозберігаючих їх замінюють на світлодіодні. Компанії планують повністю відмовитися від використання ртутьвмісних приладів освітлення до 2025 року.

Як відповідально споживати ресурси, сортувати відходи і передавати їх на утилізацію не тільки на роботі, але і вдома, оператори системи розподілу ДТЕК Мережі навчають усіх своїх співробітників. На підприємствах систематично проводять інформаційну кампанію «Нуль відходів».

23 червня 2026
Теплова енергетика ДТЕК Мережі створили Офіс цифрової трансформації
23 червня 2026
Теплова енергетика Ворог знову атакував енергооб’єкт ДТЕК Дніпровські електромережі
22 червня 2026
Теплова енергетика За тиждень ОСР ДТЕК Мережі повернули світло до понад 400 тисяч осель у столиці та двох областях
19 червня 2026
Теплова енергетика Ворог знову атакував енергооб’єкти Дніпропетровщини
18 червня 2026
Теплова енергетика На шляху до енергетики: 11 підлітків Благодійного фонду «Шанс на зміни» відвідали ДТЕК Київські електромережі
17 червня 2026
Теплова енергетика Енергетики ДТЕК Дніпровські електромережі заживили 139 населених пунктів Дніпропетровщини після атаки на енергооб’єкт
15 червня 2026
Теплова енергетика ДТЕК Київські електромережі повернув світло до усіх столичних осель після ворожого обстрілу
15 червня 2026
Теплова енергетика ОСР ДТЕК Мережі за тиждень повернули світло у понад 300 населених пунктів, знеструмлених обстрілами
15 червня 2026
Теплова енергетика ДТЕК повернув світло до 105 тисяч столичних осель після ворожого обстрілу
12 червня 2026
Теплова енергетика Плюс 824 енергонезалежних українців з початку року: як правильно підключити СЕС до мережі