НКРЕКП затвердила перехід на стимулююче тарифоутворення для ДТЕК Київські електромережі

НКРЕКП затвердила перехід на стимулююче тарифоутворення для ДТЕК Київські електромережі

ТЕПЛОВА ЕНЕРГЕТИКА18 Листопада 2020

18 листопада 2020 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) затвердила проєкт рішення про встановлення тарифів на послуги розподілу електроенергії у 2021 році для ДТЕК Київські електромережі за методикою стимулюючого тарифоутворення.

Відповідно до нової методики, обсяг запланованих інвестицій у поліпшення якості електропостачання ДТЕК Київські електромережі зросте в порівнянні з 2018-2020 роками на 35%. Середній обсяг інвестицій, які компанія залучала при системі тарифоутворення «Витрати+», становив 420 млн грн на рік в попередні періоди. Нова методика дозволить інвестувати в поліпшення інфраструктури електромереж на території ліцензійної діяльності компанії в м. Києві 647 млн грн у 2021 році.

Заплановані інвестиції будуть спрямовані на поліпшення якості електропостачання відповідно до планових показників, які визначає держрегулятор НКРЕКП: скорочення втрат в електромережах і зниження показника SAIDI (часу відключення електроенергії).

Згідно з параметрами якості, визначеними НКРЕКП, через 13 років завдяки впровадженню стимулюючого тарифоутворення час відсутності електроенергії у клієнтів має скоротитися з поточних 173 хв/рік до 150 хв/рік.

Одним з важливих напрямків для ДТЕК Київські електромережі є проєкти впровадження технологій автоматизації та цифровізації. Вони націлені на те, щоб у довгостроковій перспективі трансформувати поточну інфраструктуру електричних мереж в Smart Grid, що відповідають потребам сучасної економіки та клієнтів.

Наприклад, вже у 2021 році 23 млн грн будуть використані для проєктів розвитку автоматичної системи диспетчерського управління, яка дозволяє в режимі реального часу відслідковувати технічний стан електрообладнання. Завдяки впровадженню стимулюючого тарифоутворення, в порівнянні з поточним роком, будуть збільшені обсяги модернізації електроустаткування. Це допоможе більш оперативно реагувати на аварійні ситуації та усувати їх для більшої кількості жителів міста Києва. 

Інвестиції в розвиток сучасних цифрових каналів обслуговування клієнтів, як, наприклад, чат-бот і мобільний додаток, дозволять зробити взаємодію клієнтів з компанією більш швидкою, простою та зручною.

*Інвестиційна програма — це затверджена Регулятором програма робіт і витрат на них для оновлення, модернізації та будівництва інфраструктури електромереж. Вона щорічно затверджується НКРЕКП для кожного оператора систем розподілу.

У серпні 2020 року на заміну системі «Витрати+» НКРЕКП була прийнята нова методологія формування тарифу на розподіл електроенергії за принципом стимулюючого тарифоутворення. Вона дозволяє залучати більший обсяг інвестицій в інфраструктуру електромереж, що позитивно позначається на якості електропостачання для клієнтів.

04 Грудня 2020
ТЕПЛОВА ЕНЕРГЕТИКА ДТЕК Київські регіональні електромережі отримав сертифікати якості ISO
02 Грудня 2020
ТЕПЛОВА ЕНЕРГЕТИКА У Маріуполі та Краматорську запрацював попередній онлайн запис до ЦОК ДТЕК Донецькі електромережі
02 Грудня 2020
ТЕПЛОВА ЕНЕРГЕТИКА Лайфхак для клієнтів: 5 простих способів передати покази електролічильників для жителів Дніпра та області
01 Грудня 2020
ТЕПЛОВА ЕНЕРГЕТИКА ДТЕК Одеські електромережі за 2020 рік встановив 26 платформ для гнізд лелек в області
01 Грудня 2020
ТЕПЛОВА ЕНЕРГЕТИКА Шість простих способів передати покази електролічильників столичним енергетикам
30 Листопада 2020
ТЕПЛОВА ЕНЕРГЕТИКА Топ-3 простих способи передати покази електролічильника енергетикам Київщини
27 Листопада 2020
ТЕПЛОВА ЕНЕРГЕТИКА ДТЕК Одеські електромережі дбає про якість електропостачання в Татарбунарському районі
26 Листопада 2020
ТЕПЛОВА ЕНЕРГЕТИКА Кияни приватної забудови масиву Осокорки отримають оновлену електромережу
25 Листопада 2020
ТЕПЛОВА ЕНЕРГЕТИКА ДТЕК Дніпровські електромережі безкоштовно встановлює жителям розумні лічильники: адреси в Дніпрі
24 Листопада 2020
ТЕПЛОВА ЕНЕРГЕТИКА ДТЕК Київські регіональні електромережі встановив 41 платформу для гнізд лелек у 2020 році