Перші в Україні. Безпека праці та екологічний менеджмент ДТЕК Дніпровські електромережі відповідає євростандартам

Перші в Україні. Безпека праці та екологічний менеджмент ДТЕК Дніпровські електромережі відповідає євростандартам

Уроки електробезпеки, гнізда для лелек і «розумне» сортування відходів. ДТЕК Дніпровські мережі першим серед операторів системи розподілу в Україні успішно пройшов щорічний аудит інтегрованих систем екологічного менеджменту та безпеки праці на відповідність вимогам міжнародних стандартів ISO 45001: 2018 і ISO 14001 : 2015. Аудитори високо оцінили програми в сфері охорони здоров’я і навколишнього середовища і підтвердили відповідні сертифікати.

Перші в Україні. Безпека праці та екологічний менеджмент ДТЕК Дніпровські електромережі відповідає євростандартам

Німецька компанія TÜV SÜD – один з найавторитетніших міжнародних органів сертифікації в світі. Спеціалізується на аудиті та сертифікації стандартів понад 150 років.

Німецькі фахівці перевірили території і підрозділи ДТЕК Дніпровські електромережі, проінспектували дотримання підприємством зобов’язань по охороні праці і навколишнього середовища. В аудиторському висновку експерти TÜV SÜD високо оцінили стан охорони праці та екологічного менеджменту.

«ДТЕК Дніпровські електромережі стали першими серед усіх операторів системи розподілу України, хто отримає сертифікат на відповідність системи менеджменту охорони здоров’я та безпеки праці вимогам нового міжнародного стандарту ISO 45001: 2018. Для нас пріоритетом було і залишається безпека наших співробітників і турбота про навколишнє середа, ми постійно модернізуємо технологічні процеси і обладнання », – сказав  керівник департаменту з охорони праці ДТЕ До Дніпровські електромережі Олексій Носов.

Серед програм, які особливо відзначили німецькі аудитори:

  • навчання школярів питань безпеки та екології в рамках програми щодо запобігання дитячого електротравматизму;
  • система рейтингів за виконання показників по охороні праці;
  • інноваційний підхід до проведення Днів Охорони праці;
  • впровадження матриці відповідальності за допущені і виявлені порушення з ОП;
  • діджіталізація за допомогою соціальних мереж і мобільних додатків і обмін інформацією між співробітниками підрозділів;
  • зйомка і демонстрація навчальних і мотивуючих відеороликів;
  • обладнання лабораторії «руйнування міфів про безпеку» в Криворізькому регіоні;
  • ознайомчі екскурсії для студентів і школярів;
  • система збору та сортування відходів;
  • акції «Чисте місто», «Зелене місто»;гнізда для лелек, дитячий орнітологічний конкурс «Лелека» та інші програми збереження біорізноманіття регіону.

За стандартами ISO  (International Organization for Standardization – міжнародна організація по стандартизації) і  OHSAS (Occupational Health and Safety Management Systems – система управління гігієною та охороною праці) ДТЕК Дніпровські електромережі працює з 2013 року. Щорічно аудитори перевіряють, наскільки енергокомпанія відповідає цим стандартам.