some-alt
Головна Новини Прес-релізи З турботою про навколишнє середовище: ДТЕК Одеські електромережі передав на утилізацію і вторинне використання 29 тонн відходів

З турботою про навколишнє середовище: ДТЕК Одеські електромережі передав на утилізацію і вторинне використання 29 тонн відходів

ДТЕК Одеські електромережі за 2020 рік передав на утилізацію та перероблювання для вторинного використання майже 29 тонн відходів. Для цього встановили на виробничих майданчиках 363 контейнери для сортування брухту. Так компанія дбає про збереження та захист навколишнього середовища.
З турботою про навколишнє середовище: ДТЕК Одеські електромережі передав на утилізацію і вторинне використання 29 тонн відходів

ДТЕК Одеські електромережі сортує відходи виробництва на 40 видів, серед яких — залишки картону та макулатури, відпрацьовані елементи живлення, промаслений папір та ганчір’я, відходи гуми тощо. Роздільний збір відходів потрібен для розподілу відходів на ті, що можна використовувати, як вторинну сировину та реалізовувати, та ті, що потрібно направляти на утилізацію.

«ДТЕК трансформує бізнес згідно Нової стратегії 2030 заснованої на принципах ESG, цінностях і відповідальності бізнесу за прогрес у досягненні Цілей Сталого розвитку Глобального договору ООН. ДТЕК Одеські електромережі сортує відходи та передає на утилізацію спеціалізованим організаціям, що мають ліцензії на поводження з відходами. Основна частина відходів використовується повторно. За останній рік майже 29 тонн відходів ми передали на утилізацію», — розповів Олександр Фоменко, генеральний директор ДТЕК Одеські електромережі.

Брухт чорних та кольорових металів компанія реалізовує для сторонніх організацій. Після реконструкцій повітряних ліній 0,4-10 кВ залишаються залізобетонні опори, які вже неможливо використовувати за призначенням. У 2020 році таких було 2,6 тис. штук. Компанія використовує їх для власних потреб — будує екрановані майданчики.

Також на підприємстві щорічно утворюється понад три тонни бою фарфорових ізоляторів. Це інертний матеріал, який можна використовувати при виробництві електротехнічної кераміки, а також для облаштування доріжок в ландшафтному дизайні. Наразі компанія шукає можливих споживачів.

До того ж ДТЕК Одеські електромережі реалізовує заходи, які допомагають скорочувати утворення відходів. З 2019 року компанія не закуповує лампи, що містять ртуть. При виході з ладу лампи розжарювання та енергоощадні лампи замінюють на світлодіодні. За неповних два роки оператор системи розподілу встановив 4369 світлодіодних ламп і планує повністю відмовитися від використання приладів освітлення, що містять ртуть, до 2025 року. За останні два роки компанія направила на утилізацію 7638 таких ламп.

Як повідомлялося раніше, у 2020 році компанія побудувала 28 екранованих майданчиків на території структурних підрозділів для тимчасового зберігання відходів, в планах на 2021 рік — ще вісім. Завдяки цим заходам захистили 2500 м2 землі від виробничих забруднень. Також компанія приділяє особливу увагу охороні праці та екологічності бізнесу. На підтвердження цього компанія успішно пройшла аудит та отримала сертифікати про відповідність міжнародним стандартам — ISO 45001:2018 та ISO 14001:2015.

23 червня 2026
Теплова енергетика ДТЕК Мережі створили Офіс цифрової трансформації
23 червня 2026
Теплова енергетика Ворог знову атакував енергооб’єкт ДТЕК Дніпровські електромережі
22 червня 2026
Теплова енергетика За тиждень ОСР ДТЕК Мережі повернули світло до понад 400 тисяч осель у столиці та двох областях
19 червня 2026
Теплова енергетика Ворог знову атакував енергооб’єкти Дніпропетровщини
18 червня 2026
Теплова енергетика На шляху до енергетики: 11 підлітків Благодійного фонду «Шанс на зміни» відвідали ДТЕК Київські електромережі
17 червня 2026
Теплова енергетика Енергетики ДТЕК Дніпровські електромережі заживили 139 населених пунктів Дніпропетровщини після атаки на енергооб’єкт
15 червня 2026
Теплова енергетика ДТЕК Київські електромережі повернув світло до усіх столичних осель після ворожого обстрілу
15 червня 2026
Теплова енергетика ОСР ДТЕК Мережі за тиждень повернули світло у понад 300 населених пунктів, знеструмлених обстрілами
15 червня 2026
Теплова енергетика ДТЕК повернув світло до 105 тисяч столичних осель після ворожого обстрілу
12 червня 2026
Теплова енергетика Плюс 824 енергонезалежних українців з початку року: як правильно підключити СЕС до мережі