Столичні домівки стають розумними: ДТЕК Київські електромережі встановив ще 20 тисяч смарт-лічильників

Столичні домівки стають розумними: ДТЕК Київські електромережі встановив ще 20 тисяч смарт-лічильників

ДТЕК Київські електромережі послідовно цифровізує власні мережі, впроваджуючи технології Smart Grids. Зокрема – встановлює в домівках киян «розумні» лічильники. З початку року компанія встановила майже 20 тисяч таких приладів, інвестувавши в проект 20 мільйонів гривень. Завдяки цьому клієнти можуть економити 50% на сплаті за світло, використане у нічний час, і їм не потрібно щомісяця передавати покази споживання.

Столичні домівки стають розумними: ДТЕК Київські електромережі встановив ще 20 тисяч смарт-лічильників

ДТЕК змінює уявлення про клієнтський сервіс, послідовно впроваджує корисні продукти та розбудовує європейську якість обслуговування. З початку року київські енергетики встановили в домівках киян майже 20 тисяч розумних лічильників. Клієнти отримали їх безкоштовно. Кошти на їх встановлення були завчасно передбачені інвестиційною програмою компанії, яку ДТЕК Київські електромережі затвердив ще на початку року.

Завдяки «розумним» лічильникам кияни можуть економити на сплаті за комунальні послуги. Такі прилади можна запрограмувати для роботи у двозонному режимі. Це дозволяє сплачувати за світло спожите в нічний час на 50% менше. До того ж, смарт-лічильники самі надсилають покази споживання. А отже не потрібно турбуватися про їх вчасну передачу оператору системи розподілу або постачальнику.

«Розумні лічильники – один з елементів системи Smart Grids, яку наша компанія системно впроваджує в місті Київ. Завдяки її повному розгортанню клієнти отримають принципово нову якість послуг з енергозабезпечення. Загалом у Києві встановлено 168 тисяч смарт-лічильників. Вже найближчим часом ми почнемо обробляти додаткову інформацію з розумних лічильників, яка дозволить бачити коли сталася аварія і що клієнт потребує допомоги аварійної бригади», - прокоментував генеральний директор ДТЕК Київські електромережі Маріс Куніцкіс.

Впровадження цифрових технологій у роботі операторів системи розподілу – мета до якої рухаються усі сучасні енергокомпанії. Адже вони дозоляють енергетикам працювати на випередження. Подібні цифрові smart-комплекси самостійно аналізують дані роботи усієї енергосистеми (показники лічильників, стану роботи устаткування та багато іншого), вказують на її слабкі місця та миттєво приймають рішення про схеми енергозабезпечення у випадку нештатних ситуацій. Усе це в комплексі дозволяє істотно підвищити безпеку та стабільність енергопостачання й звести до мінімуму аварійність. Швидко бачити й навіть передбачати можливі аварії та оперативно їх ліквідовувати.