some-alt
Головна Новини Прес-релізи Світло, без якого не можна прожити. Як забезпечити роботу системи електропостачання і мінімізувати поширення COVID-19. БЛОГ

Світло, без якого не можна прожити. Як забезпечити роботу системи електропостачання і мінімізувати поширення COVID-19. БЛОГ

Три кроки, досвід ДТЕК Мережі — оператора інфраструктури зі штатом у 18 тис осіб.

Карантин, пов’язаний з пандемією коронавірусу, став викликом для всього українського суспільства. Люди змушені перебувати вдома в самоізоляції. І треба чесно визнати: ця ізоляція можлива завдяки тому, що працює енергетична система — в будинках є світло, інтернет, працює побутова техніка і опалення. 

Електроенергія — це перш за все комфорт. І цей комфорт всім жителям країни щодня забезпечують тисячі енергетиків, газовиків, шахтарів. І саме в цю секунду ще тисячі енергетиків перебувають біля турбін і котлів, на блокових щитах керування електростанцій і диспетчерських пультах, контролюють безпеку роботи атомних блоків, видобувають вугілля і газ, ремонтують електромережі. 

Тоді як уся країна вимушено перебуває вдома, щоб зберегти своє здоров’я, ці люди продовжують працювати, щоб ми з вами і далі користувалися благами цивілізації. Оператори системи розподілу ДТЕК Мережі забезпечують електропостачанням 13,3 млн українців, які проживають в Києві та Київській області, Дніпропетровській, Одеській та підконтрольній Україні частині Донецької області. Робота наших співробітників — це запорука нормального життя, так було завжди, і надто важливо зараз. 

Серйозність ситуації вимагала швидких і рішучих дій. У 7 операторів системи розподілу ДТЕК Мережі працює більше 18 тисяч осіб, з яких 70% — виробничий персонал, який забезпечує безперервність процесу електропостачання, а отже, не може масово піти у відпустку і припинити працювати. Ми вибрали три основних напрямки дій, які дозволили забезпечити стабільну роботу компанії, мінімізувати поширення коронавірусу на підприємствах і в містах присутності. 

Завдання 1: звести до мінімуму очні контакти з клієнтами.  Як ми це робимо?

  • Всі наші центри обслуговування перейшли виключно на дистанційний формат обслуговування клієнтів — через сайт, соцмережі, кол-центр.
  • На час карантину технічний персонал проводить контрольну перевірку тільки тих лічильників, до яких є вільний доступ в під'їздах, на фасадах будинків, опорах. Тобто без контакту з клієнтом.

Підсумок: Консультації клієнтів ми організували без погіршення якості процесу. За перші 2 тижні ми отримали 142 тис. дзвінків від клієнтів, 3 тис. повідомлень в Facebook і 4 тис. повідомлень електронною поштою. І зробили все можливе для того, щоб електропостачання наших клієнтів було стабільним, а наша робота — простою і зрозумілою. 

Завдання 2: Мінімізувати контакти всередині компанії. Як ми організували процес?

  • Адміністративний персонал максимально переведено на дистанційний режим роботи. Співробітникам, у яких немає можливості працювати віддалено, надали оплачувану відпустку.
  • Ми відмовилися від проведення всіх очних зборів і оперативних нарад. Щоденна звітність про виконані роботи проходить через онлайн-канали (пошта, мобільні зв’язок). Наради відбуваються в режимі конференц-зв'язку.
  • Для тих, хто продовжує працювати — в першу чергу це наші аварійні бригади, компанія організувала транспортне розвезення, а також задіяний особистий транспорт співробітників, щоб унеможливити використання громадського транспорту. Всього понад 300 автомобілів.
  • Особливий режим роботи у наших диспетчерів. Вони мають бути цілодобово на посту, щоб вчасно побачити, якщо трапиться аварія в мережі, котра може зупинити життя в містах і селах, і скерувати бригаду на її ліквідацію. Щоб забезпечити їхню безпеку, до них повністю заборонено доступ колег з інших підрозділів. Водночас з ними завжди можна зв’язатися по телефону для вирішення робочих питань.

Підсумок: 12 тисяч наших співробітників продовжують працювати і забезпечувати безперервність виробничого процесу. Вжиті заходи дозволили відпрацювати перші два тижні карантину без серйозних збоїв в роботі. Оператори системи розподілу провели понад 4300 ремонтів і повернули світло для 320 тисяч клієнтів. Це світло і комфорт в 4 областях і місті Києві.

Завдання 3: забезпечити максимальну безпеку умов роботи співробітників. Що ми зробили і продовжуємо робити?

  • Ми закупили на всі підприємства антисептики для рук і поверхонь. Дезінфекторами регулярно обробляється транспорт і приміщення.
  • Закупили маски і видаємо їх співробітникам, які можуть контактувати з клієнтами.
  • Для співробітників розробили інструкцію із санітарної гігієни. І щодня нагадуємо про важливість її дотримання.

Нам важливо, щоб клієнти знали, що ми дбаємо щодня про них, робимо все можливе щоб в їхніх будинках, на підприємствах було світло, і що нам важливо всім разом не допустити поширення вірусу в країні.

Саме тому наші співробітники взяли участь у міжнародному флешмобі на підтримку карантину. Вони опублікували в соцмережах світлини зі своїх робочих майданчиків і попросили людей: «Ми залишаємося тут заради вас, залишайтеся вдома заради нас». Ці фото «дісталися» до 800 тис. людей. Ми дуже хочемо і віримо, що наші клієнти дослухаються до цього заклику, і ми разом зробимо все можливе, аби не допустити поширення епідемії в країні. 

Матеріал nv.ua



23 червня 2026
Теплова енергетика ДТЕК Мережі створили Офіс цифрової трансформації
23 червня 2026
Теплова енергетика Ворог знову атакував енергооб’єкт ДТЕК Дніпровські електромережі
22 червня 2026
Теплова енергетика За тиждень ОСР ДТЕК Мережі повернули світло до понад 400 тисяч осель у столиці та двох областях
19 червня 2026
Теплова енергетика Ворог знову атакував енергооб’єкти Дніпропетровщини
18 червня 2026
Теплова енергетика На шляху до енергетики: 11 підлітків Благодійного фонду «Шанс на зміни» відвідали ДТЕК Київські електромережі
17 червня 2026
Теплова енергетика Енергетики ДТЕК Дніпровські електромережі заживили 139 населених пунктів Дніпропетровщини після атаки на енергооб’єкт
15 червня 2026
Теплова енергетика ДТЕК Київські електромережі повернув світло до усіх столичних осель після ворожого обстрілу
15 червня 2026
Теплова енергетика ОСР ДТЕК Мережі за тиждень повернули світло у понад 300 населених пунктів, знеструмлених обстрілами
15 червня 2026
Теплова енергетика ДТЕК повернув світло до 105 тисяч столичних осель після ворожого обстрілу
12 червня 2026
Теплова енергетика Плюс 824 енергонезалежних українців з початку року: як правильно підключити СЕС до мережі