Світлодіоди замість ртутних ламп: в ДТЕК Дніпровські електромережі переходять на екологічні прилади

Світлодіоди замість ртутних ламп: в ДТЕК Дніпровські електромережі переходять на екологічні прилади

Жодної нової ртутної лампи. У ДТЕК Дніпровські електромережі більше не купуватимуть люмінесцентні та інші джерела освітлення, що містять ртуть. Прилади поступово замінять на безпечні для здоров’я людини і навколишнього середовища світлодіоди. Екологічну ініціативу впроваджують у всіх підрозділах компанії.

Замість ртутних приладів компанія купуватиме більш екологічне і енергоефективне LED-освітлення. І поступово змінювати люмінісцентні лампи на світлодіодні.

«Щорічно ми здаємо на утилізацію близько трьох тисяч люмінесцентних ламп, що містять ртуть. І хочемо повністю відмовитися від їх використання. Так ми дбаємо про навколишнє середовище. І сподіваємося  своїм прикладом «заразити» не тільки наших співробітників, але і клієнтів», – розказав керівник департаменту з охорони праці ДТЕК Дніпровські електромережі Олексій Носов.

Ртутні лампи вимагають спеціальної утилізації. І ДТЕК Дніпровські електромережі за три роки передали понад 8 з половиною тисяч одиниць ліцензованим Міністерством екології компаніям, які можуть їх утилізувати.

Повністю перейти на «безртутний» режим в ДТЕК Дніпровські електромережі планують до 2021 року.

Довідка:

  • Ртуть один з найбільш небезпечних токсинів для навколишнього середовища та здоров’я людини, – акцентують у Всесвітній організації охорони здоров’я. Отруїтися ртуттю можна не тільки при прямому контакті, – якщо розбилася лампа або градусник. А й при вживанні молока і м’яса корів, яких пасли на забруднених територіях. А також через грунт, воду тощо.
  • 1 г ртуті забруднює 200 000 м3 води і 3 млн м3 повітря. До того ж, небезпечний метал накопичується в коренях рослин і дерев, грибах, водоростях та рибі.
  • Відпрацьовані ртутні лампи підлягають спеціальній утилізації – їх не можна викидати в контейнери для сміття. Але в Україні, фактично, немає пунктів збору.
  • Енергетики пропонують замість ламп розжарювання та люмінесцентних використовувати світлодіодні (LED) елементи, які, при високій енергоефективності, є екологічно чистими джерелами світла.