Топ-5 головних подій Одесаобленерго. Що зробила компанія для своїх клієнтів в 2019 році?

Топ-5 головних подій Одесаобленерго. Що зробила компанія для своїх клієнтів в 2019 році?

Поділ функцій розподілу і постачання, зміна власника, початок великої модернізації - 2019 рік став періодом глобальної трансформації для Одесаобленерго. Компанія згадує про головні події року, що минув, які впливають на кожного одесита.

З обленерго - в оператора системи розподілу

В результаті реформування ринку електроенергії з 1 січня 2019 року Одесаобленерго виконує роль оператора системи розподілу. У зоні відповідальності компанії залишилися тільки функції розподілу електрики в будинки одеситів, підприємствам і організаціям, а також експлуатація і підтримання в належному стані електромереж області.

Одесаобленерго більше не бере плату з клієнтів за електроенергію.

Одесаобленерго - у великій родині ДТЕК Мережі

У травні Одесаобленерго увійшла до складу енергетичного холдингу ДТЕК Мережі. ДТЕК Мережі розвиває бізнес за розподілом електроенергії і експлуатації електромереж в Києві, Київській, Дніпропетровській, Донецькій і Одеській областях. Фахівці компаній обслуговують 150 тис. підприємств і піклуються, щоб у будинках 5,4 мільйона українців було завжди світло і затишно.

Беручи до уваги такий великий досвід, ДТЕК вивчив специфіку Одеського регіону і сформував стратегію, щоб поліпшити якість електропостачання в Одеській області. За підсумками аналізу компанія презентувала план модернізації і розвитку на найближчі 5 років. Основний фокус зроблений на впровадженні сучасної технологій «розумних мереж», цифровізації послуг і якісній зміні клієнтського сервісу.

Оновлення важливих енергооб'єктів

У 2019 році, енергетики завершили реконструкцію підстанції «Ювілейна», підвищивши надійність електропостачання для мешканців та організацій історичного центру Одеси.

Замість екологічно небезпечних масляних високовольтних вимикачів по всій області встановили сучасні вакуумні. Застарілі пристрої релейного захисту та автоматики замінюються на ефективні мікропроцесорні.

Тривають роботи з масштабної реконструкції підстанції «Кримська», а перебудова підстанції «Чумка» вийшла на фінішну пряму. Оновлення цих важливих об'єктів дозволить підвищити надійність електропостачання будинків і підприємств у Малиновському, Суворовському і Приморському районах Одеси.

Загальний обсяг інвестпрограми 2019 року склав 386,7 млн ​​грн.

Мережі стають «розумними»

Головна мета ДТЕК Мережі - побудувати Smart Grid або «розумні» мережі. Першим етапом на шляху побудови інтелектуальної системи електропостачання стала автоматизація процесів.

У 2019 Одесаобленерго приступила до впровадження системи SCADA (система операційно-диспетчерського управління та збору даних) і геоінформаційної системи (ГІС). Комплексне впровадження сучасних технологій дозволить оперативно визначати місця аварій. Повністю система запрацює в регіоні до кінця 2021 року.

Також Одесаобленерго встановила 13,5 тисяч «розумних» лічильників. Жителям такі прилади дозволяють більш вигідно споживати електроенергію за денним і нічним тарифами і не турбуватися про своєчасну подачу показань - при коректних налаштуваннях електролічильник робить це автоматично.

Новий клієнтський сервіс

Одесаобленерго приділяє велику увагу якісним змінам клієнтського сервісу.

Так, в серпні центри обслуговування клієнтів компанії почали працювати без перерв з 8:00 до 17:00. У вересні було відкрито багатоканальні телефонні лінії колл-центру - 095 750 90 90 та 068 750 90 90.

У жовтні запрацювала спрощена система приєднань до мереж. Тепер процес оформлення документів для кожного клієнта супроводжує окремий менеджер. І замість мінімум чотирьох візитів в РЕМ клієнту потрібно прийти тільки двічі: подати і забрати документи.

А в грудні компанія запустила чат-боти в Viber і Messenger Facebook. Ці сервіси, як і запущені раніше Telegram-бот, особистий кабінет і мобільний додаток LINE OF LIGHT (Android і iOS), дозволяють передати показання буквально в кілька кліків.

Зміни, які відбулися за рік у Одесаобленерго - міцний фундамент для розвитку енергоінфраструктури регіону. У найближчі роки компанія планує продовжувати системно проводити роботи, націлені на підвищення надійності та якості електропостачання, поліпшення клієнтського сервісу та спрощення процедури приєднання до мереж.