Топ-5 головних подій Київобленерго. Що зробила компанія для своїх клієнтів в 2019 році?

Топ-5 головних подій Київобленерго. Що зробила компанія для своїх клієнтів в 2019 році?

Відокремлення функції з розподілу та постачання електроенергії, впровадження геоінформаційної системи, оновлення стратегічних енергооб’єктів Київщини, прозорість та доступність приєднань до електромереж, сучасний клієнтський сервіс – 2019 рік став роком важливих змін для Київобленерго. Компанія пригадує основні події року, що минув.

Топ-5 головних подій Київобленерго. Що зробила компанія для своїх клієнтів в 2019 році?

Зі звичного обленерго – в оператора системи розподілу

З початком нового 2019 року в Україні стартувала реформа ринку електроенергії, безпосереднім учасником якої, серед інших обленерго, стала й компанія Київобленерго. В результаті реформування з 1 січня 2019 року компанія стала оператором системи розподілу. У сфері відповідальності Київобленерго залишились виключно функції розподілу електроенергії у домівки мешканців області, підприємствам та установам, а також утримання у належному стані електричних мереж Київщини. Відтак – виставлення рахунків споживачам не входить в обов’язки Київобленерго.

Київобленерго приєднався до групи ДТЕК

З 1 червня 2019 року операційний холдинг ДТЕК Мережі, що входить до складу найбільшої приватної української енергокомпанії ДТЕК, прийняв операційне управління Київобленерго. ДТЕК вивчив специфіку Київської області і сформував стратегію з підвищення якості та надійності розподілу електроенергії, поліпшення клієнтських сервісів. За підсумками аналізу компанія презентувала план розвитку на найближчі п’ять років. Основний фокус направлений на впровадження сучасної технологій «розумні мережі», цифровізація полуг і сучасний клієнтський сервіс за європейськими стандартами.

Модернізація та реконструкція важливих енергооб’єктів

У 2019 році Київобленерго завершив реконструкцію підстанції 110/10 кВ «Ірпінь» Це  збільшило резерв потужності і забезпечило подальший розвиток інфраструктури електроспоживання у Ірпінському районі, що активно розвивається. Реконструював підстанцію 110/10 кВ «Нові Петрівці», що надало можливість приєднання нових споживачів у енергодефіцитному Вишгородському районі. Замість екологічно небезпечних Київобленерго поступово переходить на безпечні вимикачі. Технічно застарілі, малоефективні і екологічно небезпечні масляні вимикачі замінюємо на сучасні вакуумні. Вони не несуть шкоду навколишньому середовищу. Тільки у 2019 році встановлено 68 таких вимикачів. Загальний обсяг інвестпрограми 2019 року склав 278, 9 млн грн та понад 45 мільйонів гривень компанія вклала в ремонтну кампанію.

Впроваджуємо геоінформаційні технології в Київській області

У 2019 році Київобленерго активно став впроваджувати геоінформаційні системи. Цифровізацію мереж виконали у Бориспільському, Броварському, Вишгородському, Ірпінському та Києво-Святошинському районах. Комплексне впровадження сучасних технологій дозволить оперативно визначати місця аварій та автоматично типи нових приєднань клієнтів. Повністю система запрацює в регіоні в 2021 році.

Якісно новий клієнтський сервіс

Вже з листопада 2019 року клієнти Київобленерго можуть в онлайн замовити перевірку, параметризацію чи ремонт лічильників і мають можливість обирати день візиту енергетика. Послуга вже доступна для перших 6-ти районів: Києво-Святошинського, Ірпінського, Вишгородського, Бородянського, Макарівського та Іванківського. До кінця 2020 року послуга стане доступна всім клієнтам області. У листопаді також запущено сервіс подачі заявок для приєднань до електромереж Київобленерго через систему онлайн на сайті компанії. Скористатися послугою можуть усі клієнти Київської області, а автоматично визначити тип приєднання та отримати відповідь в режимі онлайн можуть клієнти Києво-Святошинського, Ірпінського, Бориспільського та Вишгородського районних підрозділів. До 2021 року такий шанс матимуть усі районні підрозділи області.

У 2019 році Київобленерго створив міцний фундамент для розвитку енергетичної інфраструктури області згідно найкращих європейських та світових стандартів. Проведені роботи сприяли зростанню надійності, екологічності енергопостачання Київщини та поліпшенню клієнтського сервісу.