some-alt
Головна Новини Прес-релізи За розпорядженням КМДА ще понад 400 будинків Києва балансоутримувачі будуть відключати самостійно під час стабілізаційних чи екстрених відключень

За розпорядженням КМДА ще понад 400 будинків Києва балансоутримувачі будуть відключати самостійно під час стабілізаційних чи екстрених відключень

ДТЕК Київські електромережі додав до графіка відключень ще 454 житлових будинків Києва. Завдяки спільній роботі КМДА та ДТЕК, при впровадженні екстрених чи стабілізаційних відключень, ці будинки будуть відключати власноруч їх балансоутримувачі — енергетики ЖБК та УК. Самостійне обмеження електропостачання з боку балансоутримувачів будинків дозволить зменшити кількість та тривалість відключень для всіх киян.

Під час екстрених чи стабілізаційних відключень разом з об’єктами критичної інфраструктури під відключення не потрапляли та житлові будинки, що живляться від тих же електроліній.

ДТЕК Київські електромережі спільно з КМДА запропонував ЖБК та УК самостійно обмежувати електропостачання в таких будинках відповідно до графіків, що розміщені на сайті. Відповідальність за своєчасне відключення та відновлення електропостачання будинків несуть в першу чергу енергетики ЖБК та УК.

Самостійне обмеження допоможе зменшити час та тривалість відключень для всіх киян, оскільки навантаження буде розподілятись на все місто. Крім того, це дасть змогу забезпечити більш справедливий підхід до стабілізаційних відключень, що викликало значне хвилювання в українському суспільстві.

Нагадаємо, 30 листопада ДТЕК провів велику технічну роботу задля оптимізації схеми живлення критичної інфраструктури й, де це було можливо, створив для 750 житлових будинків альтернативну схему постачання світла. Всього завдяки спільній роботі ДТЕК Київські електромережі, КМДА та балансоутримувачів будинків на рівних умовах з іншими будуть відключатися 1024 будинки, до яких раніше не застосовувались стабілізаційні чи екстрені відключення.

Підкреслимо, списки критичної інфраструктури, котрі не потрапляють до відключень, не формує оператор системи розподілу. Їх формує та погоджує військово-цивільна адміністрація. Рішення про те, які об’єкти туди включаються також приймаються спеціальною комісією при військово-цивільній адміністрації.

22 червня 2026
Теплова енергетика За тиждень ОСР ДТЕК Мережі повернули світло до понад 400 тисяч осель у столиці та двох областях
19 червня 2026
Теплова енергетика Ворог знову атакував енергооб’єкти Дніпропетровщини
18 червня 2026
Теплова енергетика На шляху до енергетики: 11 підлітків Благодійного фонду «Шанс на зміни» відвідали ДТЕК Київські електромережі
17 червня 2026
Теплова енергетика Енергетики ДТЕК Дніпровські електромережі заживили 139 населених пунктів Дніпропетровщини після атаки на енергооб’єкт
15 червня 2026
Теплова енергетика ДТЕК Київські електромережі повернув світло до усіх столичних осель після ворожого обстрілу
15 червня 2026
Теплова енергетика ОСР ДТЕК Мережі за тиждень повернули світло у понад 300 населених пунктів, знеструмлених обстрілами
15 червня 2026
Теплова енергетика ДТЕК повернув світло до 105 тисяч столичних осель після ворожого обстрілу
12 червня 2026
Теплова енергетика Плюс 824 енергонезалежних українців з початку року: як правильно підключити СЕС до мережі
10 червня 2026
Теплова енергетика Енергостійкість стає новим стандартом житла, – ДТЕК Мережі
09 червня 2026
Теплова енергетика За тиждень ОСР ДТЕК Мережі повернули світло до понад 360 тисяч осель у столиці та чотирьох областях