За сонячні місяці 2019 року просьюмери, приєднані до 7 ОСР ДТЕК Мережі, заробили 316 мільйонів гривень

За сонячні місяці 2019 року просьюмери, приєднані до 7 ОСР ДТЕК Мережі, заробили 316 мільйонів гривень

Майже 15 тисяч українських домогосподарств вже встановили сонячні панелі вдома, 29% всіх просьюмерів України підключені до мереж 7 операторів системи розподілу (ОСР) ДТЕК Мережі*. Протягом найбільш сонячних місяців 2019 року їх власники заробили понад 316 мільйонів гривень за продаж виробленої електроенергії.

За сонячні місяці 2019 року просьюмери, приєднані до 7 ОСР ДТЕК Мережі, заробили 316 мільйонів гривень

За даними Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, станом на 1 жовтня 2019 року в Україні є 14 790 просьюмерів**, у порівнянні з 2018 роком їх кількість зросла в 2,5 раза. 29% від усіх просьюмерів в Україні, або 4 255 домашніх сонячних електростанцій, підключені до електричних мереж операторів системи розподілу, що входять до операційного холдингу ДТЕК Мережі*.

«Просьюмери – загальноєвропейський тренд. Все більше клієнтів обирають відновлювальну «зелену» електроенергію, хочуть не тільки споживати її, але і самостійно її виробляти, тому встановлюють у себе в будинках невелику сонячну генерацію. В Україні просьюмеризм активно розвивається, регіон № 1 – Дніпропетровська область, кількість просьюмерів виросла за рік на 201% і становить сьогодні 1 924 об’єкти. Ми як оператори системи розподілу ДТЕК сприяємо розвитку такої генерації, забезпечуючи всім нашим клієнтам безперешкодний доступ до інфраструктури мереж», повідомив Іван Гелюх, генеральний директор ДТЕК Мережі.

Власники домашніх сонячних електростанцій, що підключені до мереж ОСР ДТЕК Мережі в Києві, Київській, Дніпропетровській, Донецькій і Одеській областях, заробили більше 316 мільйонів гривень завдяки «зеленому» тарифу.

«За найбільш сонячний період 2019 року (січень-вересень) просьюмери виробили понад 63 мільйони кВт*год електроенергії – це орієнтовно тиждень енергоспоживання мешканцями Києва», - зазначив Іван Гелюх.

*ОСР ДТЕК Мережі розвиває бізнес з розподілу електроенергії та експлуатації електромереж в Києві, Київській, Дніпропетровській, Донецькій і Одеській областях.

**Просьюмер - від англ. Prosumer – producer and consumer  (виробник і споживач). Домашня сонячна електростанція потужністю до 50 кВт.